Komfort zdalnego sterowania

Komfort zdalnego sterowania

Pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8 daje początek generacji okien, która na nowo zdefiniuje komfort mieszkania na poddaszu.*

pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8

RotoComfort i8 łączy zalety okna uchylno-wysokoosiowego z wygodą zdalnego sterowania. Napęd okna został w pełni zintegrowany z jego konstrukcją, dzięki czemu nie jest widoczny dla użytkowników poddasza. Ponadto jego konstrukcja zapewnia wygodny dostęp do otwartego okna, a jego skrzydło nie „wchodzi” do pomieszczenia, dzięki czemu w pełni można cieszyć się widokiem z okna. Montaż okna RotoComfort i8  jest równie szybki i łatwy, jak innych okien generacji Designo.

Komfort obsługi

Napęd, w który jest wyposażone okno RotoComfort i8 wyróżnia się niezwykle szybką pracą. Dzięki temu otwieranie i zamykanie okna jest wyjątkowo sprawne. Ponadto napęd pracuje cicho, co sprawia, że uchylanie skrzydła w nocy jest naprawdę komfortowe.
Do obsługi okna służą dwa niezależne przyciski umieszczone w jego ramie. Oknem można sterować także za pomocą pilota, jak również smartofona i tabletu (przez centralę BeckerBox cc31).
Okno RotoComfort i8 jest kompatybilne z systemem KNX (czyli międzynarodowym standardem zarządzania i kontroli urządzeń oraz budynków), a także systemem RotoMatic, co pozwala na jego integrację z innymi, zdalnie sterowanymi, urządzeniami Roto.

okno dachowe zdalnie sterowane

Energooszczędność

Okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8 spełnia najwyższe standardy termoizolacyjności, związane z budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Zapewnia to potrójne niskoemisyjne przeszklenie Roto blueTec i Roto blueTec Plus. Współczynnik przenikania ciepła dla okna z przeszkleniem Roto blueTec Plus wynosi 0,80 W/m²K. Termoizolacyjność okien podnosi także termo-blok WD.

Jakość produktu i bezpieczeństwo

Nowa opatentowana technologia napędu pozwala na jeszcze szybsze otwieranie okna przy jego jednoczesnej bardzo cichej pracy. Jest to ogromną zaletą zwłaszcza kiedy okno uchylane jest w nocy w celu przewietrzenia pomieszczenia. Możliwość otwarcia okna pod kątem 45˚ pozwala na nieograniczony dostęp do niego w pozycji wyprostowanej. Jego stabilność oraz bezpieczeństwo przed włamaniami zapewniają 4 automatyczne punkty ryglowania. W przypadku awarii zasilania, istnieje możliwość manualnego zamknięcia okna. Za bezawaryjne użytkowanie okna ręczy producent, podkreślając jakość marki „german made”. 

okno dachowe RotoComfort i8 - komfort zdalnego sterowania

Łatwość montażu

Pomimo że okno RotoComfort i8 wyróżnia się innowacjami technicznymi, jego montaż jest tak samo nieskomplikowany i szybki, jak innych okien serii Designo. Ułatwiają go elementy zamontowane fabrycznie, takie jak termo-blok WD, kątowniki montażowe, czy paroizolacja. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że napęd jest wyposażony w kabel z wtyczką.

nagroda Ekskluzywna Stolarka VIPInnowacyjność nagrodzona

Pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8 to niezwykle udane połączenie współczesnej technologii z wysokim standardem wykonania i zaletami funkcjonalnymi okien Roto. Komfort obsługi tego modelu przewyższa rozwiązania stosowane dotychczas w oknach dachowych.
Zalety okna RotoComfort i8 zostały docenione nie tylko przez użytkowników i dekarzy, ale także przez kapitułę plebiscytu Ekskluzywna Stolarka VIP 2014. Okno RotoComfort i8 zostało wyróżnione tą prestiżową nagrodą, przyznawaną przez jury złożone z architektów oraz ekspertów z branży stolarki otworowej. Weryfikacja obejmowała także przedstawienie dokumentacji technicznej, odpowiednich badań i certyfikatów.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,90 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także