Kongres Stolarki Polskiej

W dniach 25-26 lutego 2010 r. w Sosnowcu, w ramach Targów Budowlanych Sibex 2010, odbędzie się I  Kongres Stolarki Polskiej. Jego celem będzie próba wyznaczenia kierunku rozwoju stolarki polskiej.

kongres stolarki logoSeminaria Kongresu odpowiedzą na pytania o wpływ rozwoju rynków i technologii na pozycję poszczególnych segmentów i firm tej branży. W programie przewidziano prezentację najnowszych wyników prac działów badawczo-rozwojowych, instytutów badawczych i biur konstrukcyjnych najbardziej znanych europejskich firm i instytucji. We współpracy m.in. z Instytutem Techniki Budowlanej z Warszawy, z Instytutem Techniki Okiennej w Rosenheim, Kongresem Przemysłu Szklarskiego z Tampere oraz Instytutem Szkła i Ceramiki z Krakowa zorganizowane zostaną przeglądy najnowszych rozwiązań i wdrożeń w dziedzinie szkła, okuć, profili, akcesoriów i maszyn do produkcji okien i fasad.  Tematem Kongresu będzie także prawodawstwo unijne wspierające energooszczędne rozwiązania w budownictwie. We współpracy z zagranicznymi izbami gospodarczymi i związkami firm handlowych i wykonawczych organizowane będą spotkania pomiędzy polskimi producentami, a partnerami z innych krajów.

I Kongres Stolarki Polskiej - edycja okna, fasady ma pokazać właścicielom i menedżerom firm kierunek zmian, jakie czekają nas za rok, za 5 czy 10 lat. Wnioski z wydarzeń Kongresu zostaną ujęte w raporcie dla władz naszego kraju oraz apelem o wsparcie korzystnych dla polskiego budownictwa  działań. 

Kongres Stolarki Polskiej - zdjęcie 2
Polska to jeden z największych krajów w Europie pod względem produkcji okien i drzwi. Znaczna część polskiej produkcji stolarki otworowej trafia na rynki zagraniczne. Polska jest na drugim miejscu w EU, jeśli chodzi o eksport okien i drzwi ogółem i na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o eksport okien i drzwi z PVC oraz okien drewnianych.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Związek Polskie Okna i Drzwi

Polecamy Ci również

Zobacz także