Kontaktrony - do okien i drzwi

Kontaktrony - do okien i drzwi

Rozwiązania antywłamaniowe zastosowane przy oknach i drzwiach zwiększają bezpieczeństwo całego domu. Niewielkie czujniki otwarcia drzwi i okien pozwalają w niedrogi i skuteczny sposób ochronić się przed włamaniem.

bezpieczny dom oknoplusKontaktrony to proste i skuteczne magnetyczne czujniki otwarcia okna czy drzwi – część systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu.

Zasada działania

Każdy kontaktron składa się z dwóch elementów – magnesu i rurki z zatopionymi dwoma stykami. Niepożądane otwarcie okna powoduje przerwanie obwodu elektromagnetycznego, a to uruchomia alarm. Kontaktrony mają tę przewagę nad powszechnie stosowanymi czujnikami ruchu, że informują o próbie włamania jeszcze przed dostaniem się złodzieja do wnętrza domu. Dzięki temu zyskujemy przewagę czasową – zanim włamywacz sforsuje drzwi czy okna, dostajemy wiadomość, że dzieje się coś, co powinno zwrócić naszą uwagę. Możemy więc w porę zareagować i zapobiec kradzieży. Dodatkowo, system alarmowy oparty na kontaktronach jest przyjazny dla właścicieli zwierząt – nie trzeba się martwić się, że pozostawiony sam w domu pupil przypadkowo włączy alarm. 

kontaktrony oknoplus kontaktrony oknoplus
Prosto, tanio, estetycznie
Kontaktrony można stosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, we włazach prowadzących na dach, a nawet w drzwiczkach meblowych. Najlepsze rozwiązanie to okna ze zintegrowanymi kontaktronami – instaluje się je na etapie produkcji okien. Montowane są po wewnętrznej stronie ramy i skrzydła – dzięki czemu są niewidoczne przy zamkniętym oknie bądź drzwiach, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz pomieszczenia. Kontaktrony sprawdzają się także w przypadku okien uchylnych – jeśli zamontowane zostaną na dole ramy okiennej zyskujemy możliwość wietrzenia mieszkania przy włączonym alarmie. Czujniki otwarcia są kompatybilne ze wszystkimi systemami alarmowymi, są niedrogie i dają możliwość indywidualnej, inteligentnej rozbudowy systemu.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: OknoPlus

Polecamy Ci również

Zobacz także