Kształty okien

0
Kształty okien

Okna są dostępne nie tylkofot. Gealan
w kształtach prostokąta
i kwadratu. Współczesna technologia pozwal
a na produkcję okien w niemal każdej formie i wymiarach.

Z okien o nietradycyjnych kształtach korzystają zazwyczaj właściciele nowych budynków. Warto jednak wiedzieć, że nie ma żadnych przeszkód, by zastosować je również w starym budownictwie. Przed podjęciem takiej decyzji trzeba się jednak dobrze zastanowić. Często okna o kształtach nietypowych mają pewne ograniczenia konstrukcyjne. Nie wszystkie mogą być całkowicie otwierane lub uchylane, dlatego też powinniśmy odpowiednio wcześniej zorientować się u producenta, jakie możliwości ma wybrane przez nas okno. W ten sposób unikniemy późniejszych problemów z ich użytkowaniem.

fot. Gealanfot. Gealan

Okna okrągłe, trójkątne i trapezowe – to najczęściej wybierane kształty. Popularność tych okien rośnie z każdym rokiem. I nic w tym dziwnego, można je bowiem zamontować w każdym pomieszczeniu w domu. Szczególnie zaś sprawdzają się tam, gdzie brakuje miejsca na okna standardowe i musimy pomieszczenie w jakiś sposób doświetlić. Takie nietypowe kształty
z powodzeniem ozdobią zarówno pokój, jak i kuchnię czy łazienkę. Poza funkcją użytkową niewątpliwie będą stanowić oryginalny element wystroju wnętrza. Takie niebanalne okno, będące często dekoracją samą w sobie może stać się punktem odniesienia do całkowicie nowej aranżacji pomieszczenia.

Warto wiedzieć, że okna nietypowe produkowane są na specjalne zamówienie klienta - wymagają bowiem dodatkowych czynności technologicznych. Czas realizacji takiego zamówienia w porównaniu do okien standardowych będzie dłuższy. Większa będzie również ich cena.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Stolmar

Polecamy Ci również

Zobacz także