Letnia pianka montażowa

Pistoletowa letnia pianka illbruck PRO 70 do montażu ram drzwiowych i okiennych o zwiększonej wydajności pełni funkcję izolacji termicznej i akustycznej.

pianka tremcoPianka pistoletowa illbruck PRO 70 jest jednoskładnikowym produktem poliuretanowym o znacznie zwiększonej wydajności, która pozwala na ograniczenie nakładów pracy i kosztu materiałów. Pianka nie jest odporna na oddziaływanie promieniowania UV.

Zalety produktu:

  • niezwykle wysoka wydajność (do 65 l) pozwala na ograniczenie kosztów montażowych,
  • wolniejsza rozszerzalność po aplikacji umożliwia lepszą kontrolę wypełniania przestrzeni,
  • pianka jest gotowa do cięcia w bardzo krótkim czasie,
  • dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych,
  • doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie powinny być zdolne do przyjmowania znacznych obciążeń i wolne od zanieczyszczeń, pyłu i szronu. W koniecznych przypadkach należy zwilżyć powierzchnie przylegania przed naniesieniem pianki.

Nanoszenie pianki
Po przymocowaniu pistoletu należy silnie wstrząsnąć pojemnikiem przynajmniej dwudziestokrotnie. Na etapie nanoszenia produktu pojemnik należy zawsze ustawiać dnem do góry. Ilość wypływającej pianki jest regulowana za pomocą spustu oraz pokrętła regulacji przepływu znajdującego się w tylnej części urządzenia.
Jeżeli temperatura powietrza przekracza + 5°C, należy przed nanoszeniem pianki zwilżyć powierzchnie. Piankę należy dozować w umiarkowanej ilości, unikając całkowitego wypełniania spoin i otworów, ponieważ objętość produktu zwiększa się po naniesieniu. W przypadku nanoszenia pianki bez nawilżenia powierzchni, efekt rozszerzalności jest utrzymany na poziomie minimalnym. Spoiny o wymiarach przekraczających 8 x 2 cm należy wypełniać warstwowo, zwilżając każdą warstwę przed naniesieniem kolejnej.

Ważne zalecenia
Pianka powinna być nanoszona wyłącznie w strefach, w których zapewniono odpowiednią wentylację. Palenie w czasie nanoszenia produktu jest zabronione!
Należy zabezpieczyć strefę prac i produkt przed dostępem dzieci. Przed rozpoczęciem nanoszenia pianki zabezpieczyć powierzchnie przylegające do obrabianych spoin. Nieutwardzoną piankę można usuwać bezpośrednio po naniesieniu produktu za pomocą czyścika illbruck PUR Cleaner lub acetonu. Pianka utwardzona usuwana jest wyłącznie metodami mechanicznymi.
Ze względów bezpieczeństwa przewożone w pojazdach pojemniki z pianką należy przechowywać w bagażniku lub strefach przeznaczonych do transportu materiałów. Zabrania się przewożenia pojemników w kabinie kierowcy, również na tylnym siedzeniu pojazdu. Pojemniki należy przechowywać w pozycji pionowej.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Tremco illbruck

Polecamy Ci również

Zobacz także