Liczy się design

0
Liczy się design
Wybierając okna warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne, ale także ich wygląd i styl.

Wybierając stolarkę okienną, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na parametry techniczne, ale również na wygląd okien i ich dopasowanie do budynku. Szukamy rozwiązań ciekawych i oryginalnych. A tych firma MS więcej niż OKNA oferuje mnóstwo.

Wybierając okna do wymarzonego domu, inwestorzy na ogół koncentrują się na ich właściwościach. Sprawdzają parametry izolacyjności – nie tylko cieplnej, ale i i akustycznej, porównują okucia i to jak skutecznie chronią one przed włamaniem, pytają o wytrzymałość, optymalną konserwację i o ostateczną cenę. Czy tylko? Absolutnie nie.

Kupując okna coraz baczniejszą uwagę zwracamy też na ich wzornictwo. Nie chcemy ograniczać się do rozwiązań sztampowych – np. uniwersalnej, ale powszechnej bieli. Szukamy modeli zarazem funkcjonalnych i ładnych. Znaczenie ma przede wszystkim kształt profili, rozmiar, kolorystyka i detale.

Zobacz zdjęcia

OKNA ALU LOOK w okleinie Jet Black matt CC+

Czarne okna to najnowszy hit w stolarce okiennej. Proponowane przez MS więcej niż OKNA ALU LOOK w okleinie Jet Black matt CC+ doskonale wpisują się w ten trend.

MS więcej niż OKNA
OKNA ALU LOOK

Budowa okien zapewnia ochronę przed ucieczką ciepła, izolację akustyczną i ochronę antywłamaniową.

MS więcej niż OKNA
Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST są komfortowe w użytkowaniu.

MS więcej niż OKNA
Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST

Drzwi są wyposażone w niski próg o wys. 15 mm i prowadnice zapewniające płynność ruchu skrzydeł.

MS więcej niż OKNA
Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST

Drzwi Patio HST zapewniają znakomitą izolację termiczną i akustyczną. Wyposażone są w mechanizmy antywłamaniowe.

MS więcej niż OKNA
Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK

Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK są dziecinnie łatwe w obsłudze.

MS więcej niż OKNA
Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK

Gwarantują bezpieczeństwo i ochronę przed ucieczką ciepła.

MS więcej niż OKNA
Okna z serii Wood Look

Okna dzięki zastosowaniu folii najwyższej jakości do złudzenia przypominają naturalne drewno, zachowując jednocześnie wszystkie walory stolarki PVC.

MS więcej niż OKNA
Trzy nowe folie z serii Woodec , wyróżniają się wyraźną strukturą drewna i do złudzenia przypominają naturalne usłojenie

Wzór Turner Oak utrzymany jest w subtelnej karmelowej kolorystyce, Alpine (92) – Hornschuch F417-3002 w chłodniejszej tonacji pasuje do stylu skandynawskiego, a folia Concrete (93) – Hornschuch F417-3003 zachwyca barwą betonu przemysłowego.

MS więcej niż OKNA
Rolety zewnętrzne

Okno wyposażone w rolety zewnętrzne zapewnia większe bezpieczeństwo i pozwala regulować dopływ światła (i ciepła) z zewnątrz.

MS więcej niż OKNA

Profile

Okna to nie tylko rama i przeszklenie. Kiedy przyjrzymy się im bliżej, zdamy sobie sprawę jak bardzo mogą się różnić. Zacznijmy od profili. Niektóre mają prostą, minimalistyczną linią, inne zaś wyróżniają się zaokrąglonymi, subtelnymi krawędziami. Są profile na wskroś nowoczesne i klasyczne. Marka MS więcej niż OKNA proponuje je wszystkie.

Okna ALU LOOK – dla przykładu, przyciągają wzrok nowoczesnymi, nieco kanciastymi krawędziami. Efekt wzmacnia łączenie profili pod kątem prostym – w skrzydle i ramie, i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Specjaliści firmy MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli w produkcji tę technologię.

MS evolution [82], z kolei, charakteryzują się delikatnie zaokrąglonymi liniami masywnych 6-komorowych profili SALAMANDER w klasie A. Szerokie, solidne ramy pasują do klasycznych rezydencji.

Inną stylistyką mają okna Wood Look. Łączone pod kątem prostym profile, oklejone drewnopodobnymi foliami wysokiej jakości, do złudzenia przypominają naturalne drewno. Cieszą się one dużym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych.

Nowe barwy, nowy dotyk

Nie mniej ważnym wyznacznikiem estetyki stolarki jest kolorystka. MS więcej niż OKNA proponuje ponad 40 folii. Wśród nich nie brakuje wzorów inspirowanych drewnem. Warto zwrócić uwagę na nowości z serii Woodec o wyraźnej strukturze drewna (Turner Oak, Alpine i Concrete). Zwłaszcza w przypadku Turner Oak efekty wizualne i wyczuwalna pod palcami faktura tworzą wrażenie „żywego” drewna. W tym przypadku nawet dotyk może zmylić wytrawnego obserwatora.

Popularnością cieszą się też folie jednobarwne – zwłaszcza te w odcieniach szarości i odwzorowujące metale (Alux Db, Metbrush Alu czy Antracyt). Hitem jest też głęboka czerń. Okleina Jet Black matt CC+, oprócz tego, że świetnie wygląda, skutecznie zabezpiecza profile przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Co ważne – okna mogą być jednocześnie w dwóch kolorach – innym ze strony zewnętrznej, a innym z wewnętrznej. I to w różnych strukturach powierzchni. Satynowe, i matowe wykończenie pasuje do wzorów jednobarwnych, te z efektem szczotkowania – do oklein inspirowanych metalem , zaś z trójwymiarową strukturą – do drewnopodobnych.

W rozmiarze XXL

Oferta MS więcej niż OKNA obejmuje także modne, duże przeszklenia. Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK, a także podnoszono-przesuwne Patio HST (te ostatnie mogą mieć nawet 6,5 metrów szerokości w wersji PVC i aż 12 metrów w wersji aluminiowej!) pozwalają otworzyć salon czy sypialnię na ogród lub taras. To gwarancja komfortu, ale również ozdoba domu.

Zgrzewy praktycznie niewidoczne

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym elementem decydującym o estetyce stolarki są detale, a dokładniej okucia, ramki międzyszybowe i klamki w wielu wybarwieniach. Warta uwagi jest najnowsza innowacja technologiczna, jaką wprowadziła firma – zgrzewu bezwypływkowego. Umożliwia ona uzyskanie wąskiej spoiny (znacznie mniej widocznej niż tradycyjny sposób łączenia na kształt litery "V", który jest wykonywany na standardowych zgrzewarkach), bez najmniejszych śladów obróbki mechanicznej powierzchni profili. W tej innowacyjnej technologii produkowane są kolorowe okna i drzwi tarasowe z linii MSline+ AD/MD oraz MS evolution [82].

Dowiedz się więcej na www.ms.pl

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także