Markizy do okien pionowych

Markizy do okien pionowych

Markizy VMZ do okien pionowych, oferowane przez Fakro, to skuteczny sposób na ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń.

markiza do okien pionowych

Markizy do okien pionowych są przeznaczone do montażu po zewnętrznej stronie okien. Dlatego obijają promienie słoneczne jeszcze zanim wnikną one do wnętrza pomieszczenia i zapewniają wyjątkowo skuteczną ochronę przed nagrzewaniem domu i mieszkania. Jest to ochrona do 8 razy skuteczniejsza niż w przypadku wewnętrznych rolet okiennych. Jednocześnie markizy VMZ zapewniają dopływ dziennego światła do pomieszczeń, nie ograniczają widoku na zewnątrz i pełnią funkcję moskitiery. Konstrukcja markiz zapewnia ich wytrzymałość na wiatr. Markizy są przeznaczone do budynków jedno- i wielorodzinnych, a także obiektów użyteczności publicznej.

markiza solarna

Markizy są oferowane w trzech wersjach sterowania:

  • markiza VMZ Solar – to innowacyjna markiza wyposażona w inteligentny system automatycznego uruchamiania, w zależności od stopnia nasłonecznienia. Markizy, dzięki panelowi fotowoltaicznemu, są zasilane energią słoneczną i nie potrzebują podłączenia do sieci elektrycznej. Jednocześnie panel pełni rolę czujnika, reagującego na stopień nasłonecznienia. W zależności od niego, markiza samoczynnie rozwija się i zwija.
  • markiza VMZ Z-Wave – to markiza o zasilaniu sieciowym, sterowana za pomocą pilota lub przełącznika umieszczonego na ścianie (bezprzewodowy system Z-Wave)
  • markiza VMZ – to markiza obsługiwana ręcznie lub za pomocą drążka (w pakiecie).
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także