Moskitiery na okna i drzwi

0
Moskitiery na okna i drzwi

Niestety, ale wraz z cieplejszymi dniami, gdy częściej i na dłużej otwieramy okna lub drzwi, do naszych domów wlatują komary, muchy, pszczoły i inne owady. Insekty przeszkadzają podczas snu, a ich ukąszenia mogą spowodować nawet reakcje alergiczne. A przecież wietrzyć trzeba! Sprawdziliśmy, jakie są możliwości ochrony przed nieproszonymi owadami.


Jest wiele sposobów, które chronią nas przed owadami. Istnieją różne kremy, świece, lampy odstraszające, ale w dalszym ciągu najefektywniejsza pozostaje siatka ochronna. Jednakże zamontowanie klasycznej siatki często bywa skomplikowane. Gotowe produkty z drewnianymi ramkami z reguły dostępne są tylko w jednym lub w dwóch rozmiarach, które niestety nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom. Oczywiście sami też możemy przygotować drewniane ramki i stworzyć w ten sposób ochronę przeciw komarom. Niestety doświadczenie pokazuje, że włożona w taką pracę energia nie zwraca się w odpowiedni sposób. Wykonane ramki tu i tam są poszczerbione i niezbyt estetyczne. Na szczęście istnieją już nowocześniejsze rozwiązania. Moskitiery-siatki tesa® z rzepem samoprzylepnym Velcro to łatwy montaż i demontaż oraz możliwość wielokrotnego użytku.

Moskitiery tesa® są bardzo praktyczne: rozwiązany jest problem czyszczenie siatki, którą można prać w temperaturze do 30ºC; nie ma również potrzeby wiercenia czy strugania elementów drewnianych, w zamian jest łatwy montaż dzięki systemowi „Easy-on” na rzep samoprzylepny. Z pewnością dla wielu osób problemem jest także wietrzenie pokoju z oknami dachowymi. Do tej pory otwieranie okien na poddaszu było zawsze związane z wpadającymi przez nie owadami. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją już elastyczne moskitiery tesa® przeznaczone specjalne do okien dachowych. Chronią przed uciążliwymi owadami, umożliwiając cyrkulację świeżego powietrza przez cały dzień i noc. Również ciekawym rozwiązaniem są siatki w stabilnej aluminiowej ramie, czyli ramy ALU tesa®. Łatwe w montażu bez konieczności wiercenia otworów oraz odpowiednie do większości rolet.

Moskitiera na drzwi

Rozwiązany jest również problem zabezpieczenia drzwi przed wlatującymi owadami. Dotychczas, kiedy chcieliśmy jednocześnie ochronić się przed owadami i mieć ciągle otwarte drzwi, montowało się drugie drzwi z siatką przeciw insektom. Zadanie niewykonalne dla każdego modelu drzwi, a dodatkowo trzeba było wzywać fachowca, gdyż samodzielnie wykonanie takiego zabezpieczenia nie było możliwe. Obecnie istnieją już przeznaczone specjalnie do drzwi wejściowych moskitiery-siatki tesa®, które bardzo łatwo się montuje na rzep samoprzylepny. Możemy przez nie zwyczajnie wchodzić i wychodzić, a dodatkowo dzięki temu, że wyglądają jak firanki, są prawie niezauważalne. Estetycznym i eleganckim rozwiązaniem są lamele mocowane w drzwiach balkonowych, tarasowych czy oranżeriach. Zabezpieczają one przed komarami, muchami, osami itd., stanowiąc równocześnie ozdobę naszego mieszkania. Innym rozwiązaniem są łatwe do samodzielnego wykonania i montażu ramy ALU do drzwi, gdzie samozamykająca się siatka w stabilnej aluminiowej ramie skutecznie chroni przed uciążliwymi owadami.

Szybka i łatwa ochrona przed owadami już istnieje! Każdy może w ciągu kilku minut założyć moskitierę tesa® chroniącą przed owadami. Od dziś nie musimy się obawiać ataku owadów podczas odpoczynku!

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: tesa

Polecamy Ci również

Zobacz także