Moskitiery na okna i drzwi

0
Moskitiery na okna i drzwi

Niestety, ale wraz z cieplejszymi dniami, gdy częściej i na dłużej otwieramy okna lub drzwi, do naszych domów wlatują komary, muchy, pszczoły i inne owady. Insekty przeszkadzają podczas snu, a ich ukąszenia mogą spowodować nawet reakcje alergiczne. A przecież wietrzyć trzeba! Sprawdziliśmy, jakie są możliwości ochrony przed nieproszonymi owadami.

Jest wiele sposobów, które chronią nas przed owadami. Istnieją różne kremy, świece, lampy odstraszające, ale w dalszym ciągu najefektywniejsza pozostaje siatka ochronna. Jednakże zamontowanie klasycznej siatki często bywa skomplikowane. Gotowe produkty z drewnianymi ramkami z reguły dostępne są tylko w jednym lub w dwóch rozmiarach, które niestety nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom. Oczywiście sami też możemy przygotować drewniane ramki i stworzyć w ten sposób ochronę przeciw komarom. Niestety doświadczenie pokazuje, że włożona w taką pracę energia nie zwraca się w odpowiedni sposób. Wykonane ramki tu i tam są poszczerbione i niezbyt estetyczne. Na szczęście są też inne rozwiązania. Moskitiery-siatki z rzepem samoprzylepnym to łatwy montaż i demontaż oraz możliwość wielokrotnego użytku.

Moskitiery te są bardzo praktyczne: rozwiązany jest problem czyszczenie siatki, którą można prać w temperaturze do 30ºC. Nie ma również potrzeby wiercenia czy strugania elementów drewnianych, w zamian jest łatwy montaż dzięki systemowi „Easy-on” na rzep samoprzylepny. Z pewnością dla wielu osób problemem jest także wietrzenie pokoju z oknami dachowymi. Do tej pory otwieranie okien na poddaszu było zawsze związane z wpadającymi przez nie owadami. Istnieją już elastyczne moskitiery przeznaczone do okien dachowych. Chronią przed uciążliwymi owadami, umożliwiając cyrkulację świeżego powietrza przez cały dzień i noc. Również ciekawym rozwiązaniem są siatki w stabilnej aluminiowej ramie. Łatwo się je montuje, bez konieczności wiercenia otworów.

Moskitiera na drzwi

Rozwiązany jest również problem zabezpieczenia drzwi przed wlatującymi owadami. Dotychczas, kiedy chcieliśmy jednocześnie ochronić się przed owadami i mieć ciągle otwarte drzwi, montowało się drugie drzwi z siatką przeciw insektom. Zadanie niewykonalne dla każdego modelu drzwi, a dodatkowo trzeba było wzywać fachowca, gdyż samodzielnie wykonanie takiego zabezpieczenia nie było możliwe. Obecnie istnieją już przeznaczone specjalnie do drzwi wejściowych moskitiery-siatki, które bardzo łatwo się montuje na rzep samoprzylepny. Możemy przez nie zwyczajnie wchodzić i wychodzić, a dodatkowo dzięki temu, że wyglądają jak firanki, są prawie niezauważalne.

Estetycznym i eleganckim rozwiązaniem są lamele mocowane w drzwiach balkonowych, tarasowych czy oranżeriach. Zabezpieczają one przed komarami, muchami, osami itd., stanowiąc równocześnie ozdobę naszego mieszkania. Innym rozwiązaniem są łatwe do samodzielnego wykonania i montażu ramy ALU do drzwi, gdzie samozamykająca się siatka w stabilnej aluminiowej ramie skutecznie chroni przed uciążliwymi owadami.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: tesa

Polecamy Ci również

Zobacz także