Moskitiery – ochrona przed owadami

Moskitiery – ochrona przed owadami

Powodzie i utrzymujące się po nich wysokie temperatury spowodowały, że musimy sobie radzić ze wzmożoną aktywnością komarów i meszek. Sprawdzonym rozwiązaniem, które ochroni nas przed insektami są moskitiery.

okno łatwo zabezpieczyć moskitierąMoskitiery zyskują w naszym kraju coraz większą popularność, zwłaszcza w upalne dni. Szeroko otwieramy wtedy okna, aby cieszyć się wpadającymi do wnętrza promieniami słońca i świeżym powietrzem. Niestety lato to także czas walki z uciążliwymi owadami, które zakłócają nasz spokój, pracę czy sen. Aby się przed nimi ochronić, wystarczy zastosować proste rozwiązanie i zamontować w oknach praktyczne moskitiery.

Złośliwe komary
Polskie owady na szczęście raczej nie przenoszą groźnych chorób. Ślina komarów jest jednak bardzo alergizująca. Dostaje się ona do organizmu w czasie wkłucia i wywołuje natychmiastowe reakcje alergiczne w postaci wysiewów pokrzywki lub wykwitów grudkowatych w skórze. Dla alergików, szczególnie jeśli są to dzieci - ukąszenia tych insektów mogą być nawet groźne dla zdrowia. Nikt nie lubi ich brzęczenia i ukłuć. Według ekspertów insekty, z roku na rok, coraz bardziej uodparniają się na działanie środków owadobójczych. Dlatego też warto stosować dodatkowe zabezpieczenia, jakimi są moskitiery zamontowane w oknach naszych domów i mieszkań.

Bariera dla owadów
Moskitiera jest skutecznym środkiem w walce z komarami. Stanowi niemal niewidzialną barierę powstrzymującą owady przed dostaniem się do naszego domu. Profil moskitier jest wykonany z wysokiej jakości, lekkiej, walcowanej taśmy aluminiowej o grubości 0,6 mm. W ramce profilu montowana jest siatka z włókien szklanych powlekanych PVC. Takie wykonanie gwarantuje doskonałą jakość i trwałość moskitiery przez wiele lat jej użytkowania. Co więcej, wielkość otworów w siatce została dobrana w taki sposób, aby efektywnie zatrzymywała ona owady, nie utrudniając przy tym właściwej cyrkulacji powietrza.

moskitiera okiennaMoskitiera – zamontuj ją sam
Moskitiery często są tak tak skonstruowane, aby każdy z nas mógł bez najmniejszego problemu zamontować je latem i zdjąć w okresie zimowym lub gdy istnieje potrzeba umycia okna. Nawet bez pomocy fachowca możemy w łatwy sposób przytwierdzić moskitierę do ramy okiennej za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów, które nie naruszają struktury okna. Dzięki takiemu sposobowi mocowania moskitiera jest łatwa w demontażu zimą lub w czasie wiosennych porządków. Zaleca się demontaż moskitier na okres zimy. Dzięki temu będą służyć nam znacznie dłużej.

Moskitiera – praktyczna ozdoba okna
Moskitiery można montować zarówno w oknach rozwiernych, jak i rozwierno-uchylnych. Ich maksymalna powierzchnia może wynosić nawet 2,5 m². Te przytwierdzane do drzwi balkonowych wyposażone są w dodatkowe wzmocnienie w postaci poziomej poprzeczki umieszczonej standardowo w osi moskitiery.

Co więcej, nie musimy się obawiać, że moskitiera oszpeci wygląd naszego okna i przysłoni widok rozpościerający się tuż za nim. Producenci dbają również o wygląd zewnętrzny moskitier. Profile malowane są farbami proszkowymi, które zapewniają wysoką trwałość i stabilność koloru oraz wysokie walory dekoracyjne. W ofercie niektórych producentów można znaleźć moskitiery nie tylko w klasycznym kolorze białym i brązowym, ale także imitującym złoty dąb, orzech czy mahoń, co pozwala na właściwy dobór do kolorystyki okien.

Moskitiery, powszechnie stosowane w tropikach, świetnie sprawdzą się również w naszych domach w czasie upalnego, wilgotnego lata. Za pomocą tego prostego rozwiązania ochronimy domowników, a przede wszystkim dzieci, przed nieprzyjemnymi ukąszeniami owadów. Zamontowanie moskitiery w oknie pozwoli nam poczuć się w domu komfortowo, nie zakłócając przy tym właściwej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Oknoplast-Kraków

Polecamy Ci również

Zobacz także