Nowe okna a cena domu

Nowe okna a cena domu

Niektórzy sądzą, że nie warto inwestować w nieruchomość, jeśli zamierza się ją zbyć. Tymczasem, do zawarcia umowy kupna – sprzedaży nie zawsze dochodzi od razu lub okazuje się, że kwota, jaką oferują zainteresowani nie jest dla nas wystarczająca.

nowe okna w domu

Na wartość rynkową nieruchomości ma wpływ wiele czynników. Należą do nich m.in. jej wiek, stan techniczny oraz miejsce lokalizacji. Wprawdzie do remontów przed sprzedażą podchodzi się w Polsce dość niechętnie, ale specjaliści są w tej sprawie jednogłośni i twierdzą, iż to właśnie stan domu, czy mieszkania ma największe znaczenie dla potencjalnych kupców. Także owy stan faktyczny nieruchomości wpływa bardzo znacząco na cenę, jaką można uzyskać – sprzedając dotychczasowe lokum.

Istota dobrych okien

Dom z oknami wymienionymi na nowe przyciąga większą liczbę zainteresowanych i jego cena zawsze będzie odpowiednio wyższa. W dobie, kiedy tak wielki nacisk kładzie się na oszczędność energii cieplnej – kupujący woli zapłacić na wstępie więcej za nieruchomość, aby w przyszłości ponosić jak najniższe koszty jej eksploatacji. Coraz częściej zwracamy już także uwagę nie tylko na to, że okna są nowe, ale także bierzemy pod uwagę, jakie one są w rzeczywistości. Sama szczelność i estetyczny wygląd okien to dla bardziej wymagających kupców zdecydowanie za mało. Kupujący bardzo często proszą dotychczasowego właściciela o przedstawienie certyfikatów dotyczących izolacyjności termicznej, ochrony akustycznej, czy długowieczności zamontowanych w domu elementów stolarki okiennej. Okna, które uchodzą za najtańsze na rynku handlowym niestety z wymienionymi parametrami nie mają przeważnie wiele wspólnego. W związku z powyższym – cena naszego domu nie może być tak wysoka, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Dowiedz się więcej o oknach i drzwiach Internorm – zamów bezpłatne
materiały informacyjne.

stolarka okienna

Nowe okna – inwestycja, która się zwraca

Okna powinniśmy potraktować jako inwestycję podnoszącą wartość domu. Na tej inwestycji na pewno nie stracimy – nawet jeśli nie uda się domu sprzedać, zyskamy lepszy komfort mieszkania. Dodatkowo zmniejszymy koszty ogrzewania – a to już daje wymierne korzyści finansowe.
Wybierając okna trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, ale przede wszystkim - na parametry. Szczególnie ważna jest przenikalność cieplna – przez okna może „uciekać” nawet 1/3 energii, której koszty rosną nieubłaganie. Wybierając okna energooszczędne, wykonane z nowoczesnych materiałów i zachowaniem odpowiedniego reżimu technologicznego, wprawdzie zapłacimy za nie więcej, ale takie okna zapewnią skuteczną izolację cieplną domu. W dokonaniu dokładnych obliczeń mogą pomóc kalkulatory energetyczne, oferowane przez niektórych producentów okien. Nowoczesne okna, są projektowane z myślą nie tylko o energooszczędności, ale także bezpieczeństwie i wiele z nich cechuje się wysoką odpornością na włamanie. Dodatkowo takie okna wyróżniają się bardzo dobrą izolacja akustyczną, co ma duże znaczenie dla komfortu mieszkania.
Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest jakość okien. Wykonane z nowoczesnych materiałów, są znacznie bardziej odporne i długowieczne niż ich tańsze odpowiedniki. W przypadku tych elementów, które są wystawione na ciągłe bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych, to szczególnie ważna zaleta. Dlatego warto zwrócić uwagę na okna wykonane z trwałych materiałów – z wykorzystaniem włókna szklanego, aluminium, czy okna PVC z nakładkami aluminiowymi.
Producenci okien wysokiej jakości dużą wagę przywiązują także do stylistyki i estetyki swoich wyrobów. Często okna są oferowane w różnych liniach stylistycznych, które można dobrać odpowiednio do stylu domu. Mamy też duży wybór rodzajów wykończenia, czy możliwość wyboru stolarki o innym wykończeniu od strony wnętrza domu i jego elewacji

nowoczesne oknaWymiana na miarę...

... prawdziwych specjalistów. Polacy podchodzą do grubszych remontów z dość sporą niechęcią. Jeżeli myślą o sprzedaży nieruchomości w przyszłości – to tym bardziej nie mają ochoty na jakiekolwiek inwestycje remontowe. Jednak, kiedy chcemy uzyskać intratną propozycję ze strony kupującego – dom powinien odpowiadać pewnym standardom. Stolarka okienna i drzwiowa to właściwie jego wizytówka. Nie podchodźmy zatem do zmiany okien po macoszemu, bo ich wymiana nie musi być kłopotliwa i jak zostało już wspomniane powyżej – zwróci się z całą pewnością. Specjaliści dobrych firm okiennych oferują nieuciążliwy montaż okien i drzwi, przeprowadzony nie tylko profesjonalnie, ale także szybko..

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Rehau, Internorm

Polecamy Ci również

Zobacz także