Nowoczesne drzwi zewnętrzne powinny się wyróżniać nie tylko nowoczesnym designem, ale i stanowić gwarancję bezpieczeństwa naszego domu, a także spełniać wymagania energooszczędności.
Parametry drzwi zewnętrznych
Wszystkie te cechy łączą drzwi wejściowe produkowane w austriackiej manufakturze Topic, a oferowane przez Internorm. Ich dodatkowym atutem jest wyraźny podział produktów na trzy kategorie cenowe – od drzwi standardowych, po luksusowe, oznaczone symbolami od T1 do T3. Drzwi poszczególnych klas różnią się efektywnością energetyczną, stopniem bezpieczeństwa, wymiarami i designem. Jednak bez względu na klasę, drzwi charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem i efektywnością energetyczną. Na bezpieczeństwo wpływa m.in. supernowoczesny system „Fingerprint Topic Integra”, bazujący na czytnikach linii papilarnych. Drzwi są wyposażone we wzmocnioną wkładkę izolacyjną, która jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i izolacyjność termiczną, potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami. Dodatkowo, właściwą izolację zapewnia także specjalna podwójna uszczelka silikonowa, z poduszką powietrzną. Z kolei komfort użytkowania podnosi system „wireless key”, czyli bezprzewodowy klucz, który wykrywa zbliżających się domowników i automatycznie odryglowuje drzwi.
Wysoką jakość drzwi udaje się uzyskać dzięki całościowej koncepcji produkcji – wszystkie elementy są produkowane w firmowych fabrykach. Niebagatelne znaczenie mają także innowacyjne rozwiązania stosowane i opatentowane przez producenta drzwi.
Dowiedz się więcej o drzwiach i oknach Internorm – zamów bezpłatne
materiały informacyjne
Stylistyka drzwi zewnętrznych
Drzwi każdej klasy cenowej są dostępne w trzech liniach stylistycznych: Current, Classic i Crystal. Linia Current to propozycja dla miłośników minimalizmu i nowoczesności, linia Classic jest przeznaczona dla zwolenników klasycznych form, natomiast Crystal jest skierowana dla indywidualistów, ceniących odrobinę ekstrawagancji.
Inspiracją dla projektantów drzwi Topic jest piękno przyrody północnej Austrii. Inspiracją stają się zarówno wzory, kolory, faktury, jak i właściwa naturze logika i mądrość. Jednak te inspiracje są wykorzystane w sposób twórczy i są przenoszone na różnorodne materiały. Do produkcji drzwi stosowane jest drewno – dąb, modrzew, świerk i mahoń, a do wykończenia od wewnątrz jest także stosowany buk, olcha, klon kanadyjski i europejski. Drzwi są pokryte specjalną powłoką TOPIcore, która jest nierozpuszczalna, twarda , odporna na temperaturę, promieniowanie UV oraz w 100% wodoodporna. Jednak do produkcji drzwi stosowana jest również stal nierdzewna, szkło a nawet beton.
Drzwi betonowe, to szczególnie oryginalna propozycja oryginalnych drzwi. Są one odlewane w formach z betonu licowego. Formy są jednorazowe, co sprawia, że każde drzwi są niepowtarzalne. Powierzchnia drzwi betonowych jest wzmocniona włóknem szklanym, nie wymaga konserwacji i jest wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne.
Agnieszka Zawadzka
Ciekawa opcja z drzwiami betonowymi. Nie widziałam takich jeszcze.
ic
Faktycznie wyglądają ciekawie takie drzwi z wypełnieniem betonowym. Ktoś montował, albo może widział na żywo? Jakaś polska firma posiada podobne w ofercie ? http://www.drzwi21.pl/?n=3573
theme
Moim zdaniem wypełnienie jest zupełnie inne jak beton - tu chodzi tylko o okładziny betonowo-podobne. Współczułbym sromotnie ludziom, którzy kupiliby drzwi z takim wypełnieniem - za grosz izolacji termicznej przy tej grubości.
DomekWodzisław
Po drzwi zapraszam do sklep-budowlany, gdzie znajdziecie bardzo duży asortyment przodujących marek drzwi. Bardzo dobra jakość przy niewysokich cenach. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, a także do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Wodzisławiu Śląskim!
theme
Cóż za wspaniała reklama. Dyskretny, niemal podprogowy, przekaz do świadomości Inwestorów. Bosko
anastazja4390
Ja uważam, że tzw. drzwi nietypowe, w tym stylu http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-niestandardowe najładniej wyglądają zarówno przy nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach budynku. Szczególnie podobają mi się naświetla - boczne i górne. Bryła budynku nabiera charakteru po zamontowaniu takich drzwi i staje się wyjątkowa.
theme
A jak zapatrujecie się na drzwi modern do klasycznych brył (np. "kostek") lub drzwi drewniane starodawne do nowoczesnych posiadłości? Ostatnio widziałem kilka takich inwestycji i niektóre rozwiązania wpadały w oko.
SamoSieNieZrobi
Co masz na myśli? Nowoczesne drzwi do dworków? Moim zdaniem świetnie drzwiom nadają uroku przeszklenia w samych drzwiach, oraz obok. Gdyby przeszklenie nie oznaczało znacznej utraty ciepła i parowania.
theme
Każda aranżacja ma podobać się właścicielom. Widuję czasem połączenie skrajności o których piszesz - dworek + drzwi nowoczesne. Niekiedy wygląda to ciekawie ale wszystko zależy od architektury budynku, kolorów elewacji i dachu oraz od samego modelu i wykończenia drzwi.
"Gdyby przeszklenie nie oznaczało znacznej utraty ciepła i parowania."
Niestety właściwości izolacyjne trochę spadają ale nie ma tu tragedii, bo i tak w domu są inne okna i nie należy zrzucać całej winy za ucieczkę ciepła na drzwi.
Dla drzwi pełnych przy Ud=0,85 przenikalność dla odpowiednika tej serii z maksymalnym przeszkleniem Ud=1,1 co też nie jest złym wynikiem. Mowa oczywiście o drzwiach bez dostawek czy naświetli.
SamoSieNieZrobi
Gustów nie krytykuije się, mimo tego nie wyobrażam sobie tradycyjnego dworka z nowoczesnymi drzwiami. Kontrasty są fajne - taki kontrast klimatów to już za dużo.
Dla drzwi pełnych przy Ud=0,85 przenikalność dla odpowiednika tej serii z maksymalnym przeszkleniem Ud=1,1 co też nie jest złym wynikiem. Mowa oczywiście o drzwiach bez dostawek czy naświetli.
Maksymalne przeszklenie czyli co? Logicznym jest ilość przeszkleń = większa utrata ciepła. Im większe okno = więcej zimna.
theme
Blisko - im większe okno tym większa ucieczka ciepła z wewnątrz na zewnątrz. Mimowolnie to wymusza napływ świeżego (zimnego) powietrza.
Maksymalne przeszklenie - jest gdzieś norma mówiąca o tym ile % powierzchni skrzydła może zajmować przeszklenie aby spełniało wszystkie wymagania. Na oko w okolicach 40% powierzchni to szyba.