Nowoczesne okucie okienne

Nowoczesne okucie okienne

Okucie okienne Maco Multi Matic KS zaprojektowano z myślą o bezpiecznych
i funkcjonalnych oknach. To nowość na rynku wprowadzona przez firmę Drutex.


okno w mieszkaniuPodstawowa zaleta okien wyposażonych w okucia Maco Multi Matic KS tkwi w ich zaawansowanym systemie zabezpieczeń związanym z osadzeniem czopów utrudniających włamanie na całym obwodzie okna oraz idealną stabilnością wynikającą z zastosowania wysokiej jakości materiałów. Dzięki wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania Drutex już w standardzie oferuje okna
z dwoma czopami, współpracującymi zarówno z zaczepem utrudniającym włamanie jak również z zaczepem standardowym. Dwa czopy: na górze i na dole okna, to podwójne zabezpieczenie dla domu. Dzięki zastosowaniu nowych okuć, ochrona przed włamaniem jest zagwarantowana w krytycznym punkcie okna, również w pozycji uchylnej. Co więcej, czopy utrudniające włamanie mają również regulację docisku, co sprawia, że okna są bardziej szczelne, zapewniają oszczędność energii.
Okucie okienne Maco Multi Matic KS to również większa funkcjonalność okna - poprawia płynność obsługi okna (bezstopniowa regulacja wysokości podnośnika skrzydła). Praca okna nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne.
Nowe rozwiązanie umożliwia również lepszą wentylację dzięki dodatkowej pozycji uchylnej, służącej jako tzw. „przewietrzanie szczelinowe”. Funkcja mikrowentylacji zintegrowana z nożycą pozwala na ustawienie klamki w pozycji 45°. W takim przypadku ułatwiona jest prawidłowa cyrkulacja powietrza.

Okna wyposażone w okucia MACO MULTI MATIC KS mają także większe walory estetyczne. Konstrukcja nowych okuć, ponadczasowe wzornictwo, dzięki równomiernej powłoce Silber-Look oraz linowe zagłębienie na zasuwnicach tworzą elegancką i smukłą linię, zaś zaokrąglone krawędzie zaczepów nadają okuciom łagodny kształt. Zawiasy ukryte są wrębie okuciowym między skrzydłem
a ramą okienną.
Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Drutex

Polecamy Ci również

Zobacz także