Ogród zimowy – 25 pomysłów na aranżacje

Oranżeria to dodatkowy zielony pokój. Przestrzeń, w której możemy cieszyć się światłem i zielenią bez względu na pogodę i porę roku.

 

W oranżerii oczywiście ważne są rośliny – możemy tam uprawić gatunki ciepłolubne, które nie przetrwałyby zimy na zewnątrz, doskonale sprawdzają się np. cytrusy (to dla pomarańczy powstały „oranżerie”), ale wybór roślin jest praktycznie nieograniczony. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim rośliny we wszelkiego rodzaju pojemnikach, a ich wygląd i styl podkreśli charakter aranżacji.

Aby w pełni cieszyć się naszym ogrodem zimowym, trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie. W oranżerii możemy urządzić pokój wypoczynkowy, ale też np. jadalnię.

W aranżacji ogrodu zimowego możemy wykorzystać meble ogrodowe lub tarasowe, ale równie dobrze wyglądają klasyczne meble wypoczynkowe. Możemy nawet postawić na meble stylizowane, wtedy nasz ogród zimowy nabierze klasycznego, eleganckiego charakteru. Z kolei meble w wikliny, technorattanu, czy metalowe, nadadzą oranżerii bardziej „ogrodowy” styl.

Ogród zimowy to też świetne miejsce na urządzenie jadalni – duży stół i krzesła pozwolą cieszyć się posiłkami wśród zieleni przez większą część roku. Zobaczcie sami, jak mogą wyglądać ogrody zimowe, urządzone w różnych stylach i przystosowane do różnych funkcji.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: mydecorative.com, inspiracionline.blogspot.com, shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także