Okleiny na okna

0
Okleiny na okna

Okna dachowe zapewniają odpowiednie doświetlenie i wentylację na poddaszu.

Ze względów praktycznych coraz więcej inwestorów decyduje się na okna z PVC, które są bardziej trwałe i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Okna dachowe z PVC stosowane są przede wszystkim w pomieszczeniach, w których panuje większa wilgotność, czyli na przykład w łazience czy w kuchni. Do tej pory dostępne były one w kolorze białym, co nie zawsze pozwalało na idealne dopasowanie okna do charakteru poddasza. Stąd zrodził się pomysł wykonania okien dachowych Roto Designo z PVC w okleinach dekoracyjnych w kilku kolorach naturalnego drewna.

łazienka na poddaszu

Okna uchylno-wysokoosiowe Roto Designo R8 z PVC oraz uzupełniające je okna zdalnie sterowane Designo R6 RotoTronic, przeznaczone do miejsc trudno dostępnych, można teraz wybrać w kolorach sosny, złotego dębu, czarnego dębu, drewna mahoniowego lub orzecha. Natomiast okna wysokoosiowe Roto Designo R7 i okna obrotowe Designo R4 dostępne są w kolorze sosny lub złotego dębu. Okleiny dekoracyjne w oknach Roto Designo stwarzają dużo większe możliwości harmonijnej aranżacji każdego wnętrza. Do tego wszystkie okna Designo w okleinach dekoracyjnych są wyposażone w fabrycznie zamontowany blok termoizolacyjny WD, który doskonale chroni mieszkanie przed utratą ciepła.

okna dachoweokna na poddaszu

Blok termoizolacyjny WD Roto gwarantuje lepsze parametry izolacyjne całego okna, a temperatura miejsca połączenia ramy z ościeżem jest wyższa o około 5°C w porównaniu do okien bez termoizolacji. Takie rozwiązanie zwiększa szczelność okna na przenikanie wilgoci, wiatru i hałasu oraz skutecznie zabezpiecza przed utratą ciepła z pomieszczenia. Dzięki temu ogranicza też koszty ogrzewania. Okna Roto Designo w okleinach dekoracyjnych łączą w sobie trwałość okien PVC oraz estetykę okien drewnianych. Dzięki odporności na wzmożone działanie pary wodnej i wilgoci zapewniają długie i bezawaryjne użytkowanie.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Roto Frank Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także