Okna aluminiowe - pasywny standard

Okna aluminiowe - pasywny standard

Nowy system okien aluminiowych w standardzie pasywnym nie tylko pozwala zaoszczędzić energię, lecz także może stanowić kluczowy element zarządzania różnymi funkcjami fasady.

Pasywny standard okna na poziomie Uw=0,8 W/m²K był do tej pory możliwy tylko w przypadku okien PVC czy drewnianych, które jednak nie dają architektom tak dużych możliwości konstrukcyjnych jak aluminium.
Nowy system Schüco AWS 90.SI+, przy głębokości zabudowy 90 mm, stanowi przełomowy krok, zarówno w dziedzinie wzornictwa, jak i energooszczędności. W połączeniu z efektywnymi przesłonami przeciwsłonecznymi i odpowiednimi okuciami daje możliwość racjonalnego zarządzania energią w budynku przy zapewnieniu pełnego komfortu jego użytkownikom.

profil oknasystem okienny

Rozwiązania przyszłości
Przedstawiony na targach BAU 2011 w Monachium system okienny Schüco AWS 90.SI+ dla energooszczędnego budownictwa to najlepsze pod względem parametrów termicznych rozwiązanie na rynku. Przy zastosowaniu potrójnej szyby o współczynniku Ug= 0,6 W/m²K oraz ramek dystansowych z tworzywa sztucznego, całe okno z ramą o szerokości zewnętrznej 117 mm osiąga standard Uw= 0,8 W/m²K. Idealne parametry okien, nawet przy dużych rozmiarach i ciężarze skrzydła do 160 kg, gwarantuje innowacyjna konstrukcja profilu z nowatorskim tzw. „płetwowym” uszczelnieniem środkowym. Zoptymalizowana strefa izolacyjna z piankowymi przekładkami termicznymi oraz dodatkowa ochrona wrębu podszybowego zapewniają pewną ochronę przed wychładzaniem ram okiennych. Wąskie szerokości zewnętrzne ram okiennych, nawet do 99 mm przy zastosowaniu ukrytych okuć mechanicznych AvanTec, zapewniają filigranowy wygląd, maksymalny dostęp światła dziennego i ochronę przed włamaniem do klasy WK3. Wyposażenie systemu w ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic daje dodatkowy atut w postaci możliwości zastosowania zautomatyzowanego zarządzania funkcjami zacieniania i wentylacji.

okno aluminioweokno aluminiowe w budynku

Maksimum funkcjonalności

Potencjał oszczędzania energii, jaki jest w nowych oknach, może być dodatkowo zwiększony przez zastosowanie przesuwnych okiennic Schüco ALB. Praktyczne rozwiązanie aluminiowych żaluzji zewnętrznych znacznie podnosi standard energetyczny budynku i nie zaburza jego estetyki. System Schüco ALB nie tylko pełni funkcję efektownej przesłony przeciwsłonecznej, lecz także pozwala na skupienie wielu zadań w jednym elemencie jednocześnie. Możliwość wbudowania modułów fotowoltaicznych Schüco ProSol TF otwiera perspektywę pozyskiwania darmowej energii elektrycznej do zasilania urządzeń w budynku. W wersji CTB zapewnia doskonałą ochronę przeciwsłoneczną i jednocześnie maksymalną przezierność od wewnątrz, dzięki zastosowaniu anodowanych mikrolamelek aluminiowych. Wysoka stabilność systemu i odporność na wiatr o sile orkanu sprawiają, że rozwiązanie to sprosta wszelkim wymaganiom.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Schüco

Polecamy Ci również

Zobacz także