Okna aluminiowe w kolorach drewna

Okna aluminiowe w kolorach drewna

Okna aluminiowe w kolorach drewna to nowość na rynku wprowadzona przez firmę OknoPlus.

okna aluminiowe

Przyjęło się, że okna aluminiowe zazwyczaj wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów, jak np. biurowce, czy siedziby instytucji. Jest to spowodowane tym, że właśnie ten typ budynków w pełni wykorzystuje możliwości, jakie niosą za sobą aluminiowe konstrukcje. Mowa tu o dużych przeszkleniach, które nie zawsze możliwe są do wykonania za pomocą ram PVC.

okna aluminiowe - duże przeszklenia

Okleina, czyli estetyczne wykończenie ALU

Konstrukcje aluminiowe są wykorzystywane jako uzupełnienie oferty PVC. Do tej pory okna aluminiowe były malowane na jeden z odcieni znajdujących się w palecie barw RAL. Jeżeli inwestor decydował się na duże przeszklenia z wykorzystaniem okien aluminiowych - najczęściej różniły się one od pozostałych okien wykończonych okleiną drewnopodobną. By uniknąć nieestetycznego połączenia, wprowadzono nowe rozwiązanie - okna aluminiowe wykończone okleiną.

ogród zimowy

Okna aluminiowe w okleinie - nowe możliwości

Teraz architekci mają w zasadzie nieograniczone pole manewru. Już nic nie stoi na przeszkodzie,
by domy zdobiły mini fasady, bądź maksi przeszklenia. W ofercie znajdują się nie tylko okna, ale również doświetlenia drzwi, które także są już oklejane takimi samymi kolorami, jak rozwiązania PVC. Dzięki takiemu rozwiązaniu cały system okienno-drzwiowy dostarczany może wyglądać jednolicie. Zarówno okna, jak i np. drzwi przesuwne mogą być wykończone okleiną drewnopodobną. W tym samym wzorze mogą występować również ramy przeszkleń w okolicach drzwi wejściowych. W konsekwencji prywatny inwestor może zdecydować się np. na przeszklone patio, które zapewni mu więcej światła w pomieszczeniu.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: OknoPlus

Polecamy Ci również

Zobacz także