Okna antywłamaniowe – ochrona już w standardzie

Okna antywłamaniowe
Wybierając okna, zwróćmy uwagę na ich bezpieczeństwo.

Nie tylko mury i solidne drzwi ochronią nasze mienie, ale także okna antywłamaniowe. Inwestycja w produkty wzmocnione oraz zabezpieczenia antywyważeniowe, to pewność i spokój na lata.

Wysokiej klasy produkty gwarantowane przez MS więcej niż OKNA to oferta w wysokim stopniu nastawiona na bezpieczeństwo użytkowników i ochronę dobytku. Okna antywłamaniowe są zazwyczaj utożsamiane z oddzielną grupą produktową lub dodatkowym wyposażeniem dla modeli podstawowych.

W tym przypadku przeszklenia już w wersji standardowej mogą pochwalić się podwyższoną ochroną i akcesoriami, jakich inne firmy nie oferują bez dopłaty. Bezpieczne okna otrzymamy decydując się na modele standardowe, pochodzące z różnych linii. Oczywiście dla osób bardziej wymagających oraz dla uzyskania pewności i większej gwarancji bezpieczeństwa, zawsze można je wyposażyć w pełniejszy pakiet ochronny.

Oferowane dodatkowe zabezpieczenia pozwolą nam otrzymać produkt w klasie RC1 lub RC2, które mówią o certyfikowanych stopniach odporność na najczęstszą formę włamań.

Pakiet szybowy a bezpieczne okna

Zwracając uwagę na szyby, a raczej pakiety szybowe w wybieranych oknach, bierzemy głównie pod uwagę ich izolacyjność termiczną. Mają nam przede wszystkim zapewnić komfort cieplny. Jednak te same wkłady trzy szybowe, które doskonale ograniczają ucieczkę ciepłego powietrza z ogrzewanego wnętrza, są doskonałym zabezpieczeniem antywłamaniowym.

Potwierdzi to każdy strażak, który musi pokonać taką barierę, aby dostać się do wnętrza domu w celu niesienia pomocy. Już w standardowym modelu choćby z linii MSline+ , aby podwyższyć solidność całej konstrukcji, spotyka się wkłady szybowe w specjalny sposób wklejane w skrzydło wysokiej jakości spoiwem dwuskładnikowym. Producentem kleju jest renomowana szwajcarska firma Sika, co jest gwarantem jego skuteczności.  

Okna z łukiem antywłamaniowym

Podstawowy wariant okien linii TYTANOWEthermo jest już firmowo wyposażony w łuk antywłamaniowy. Półzlicowane profile, czyli nakładające się na siebie kształtowniki ram skrzydła i ościeżnicy, mają w tym modelu formę znacząco utrudniającą włożenie między nie narzędzia, w celu podważenia okna. W ten sposób tworzą ochronę przed ingerencją z zewnątrz i zabezpieczenie przed najczęstszą próbą sforsowania przeszklenia. Dzięki temu możemy mieć w domu okna skutecznie stawiające opór włamywaczowi, nabywając już standardowy model z bogatej oferty firmy MS więcej niż OKNA.

Klamka bezpieczeństwa

Od lat wiadomo, że bezpieczeństwo zapewniają klamki z możliwością blokady przed niepowołaną manipulacją z zewnątrz. Również firma MS więcej niż OKNA oferuje taki rodzaj zabezpieczenia, przy czym to nowoczesne rozwiązanie otrzymamy już w standardzie. Zarówno jeśli chodzi o produkty z linii MS evolution, MSline+ czy TYTANOWEthermo, dostaniemy wyposażenie składające się z klamki z zabezpieczeniem Secustic.

Rozwiązanie to jest gwarancją spokoju, gdyż czyni te okna znacznie bezpieczniejszymi jeśli chodzi już o sam mechanizmie zamykania. Niewidoczny z zewnątrz system zapadek blokuje ruchy okucia i uniemożliwia otwarcie okna od zewnątrz przez włamywacza.

Rygle i zaczepy  składające się na okucia antywłamaniowe

Okucia antywyważeniowe to jedne z najistotniejszych zabezpieczeń przed intruzem. Tworzą je zaczepy oraz rygle. Montowane w strategicznych miejscach jakimi są naroża skrzydła, stanowią barierę nie do sforsowania. W standardowych produktach MS więcej niż OKNA tradycyjne zwykłe zaczepy zastąpione są antywyważeniowymi, współpracującymi z ryglami grzybkowymi, które zazwyczaj wchodzą w skład dodatkowego pakietu antywłamaniowego.

Taką skuteczną blokadę znajdziemy już w standardzie w modelach podstawowych, choćby z linii MSline. Gwarancję bezpieczeństwa dają nie tylko trzy zaczepy antywyważeniowe, ale także w pełni obwiedniowe okucia o zwiększonej gęstości ryglowania, co w połączeniu z wcześniej wymienionymi trzema ryglami antywyważeniowymi, daje nam realne zabezpieczenie przed podważeniem  i wyważeniem skrzydła.  

Pełne okna antywłamaniowe, czyli z wyposażeniem dodatkowym

Modele produkowane przez MS więcej niż OKNA można doposażyć w zestaw zabezpieczeń antywłamaniowych. Warto wybrać podwójny pakiet szyb 4- milimetrowych, wzmocnionych czterema warstwami folii PVB. Ponadto do wyboru mamy klamkę z kluczykiem i wkładką antyrozwierceniową.

Przyda się również dodatkowy, czwarty zaczep antywyważeniowy. Jako szczególne zabezpieczenie stosuje się kontaktrony wchodzące w skład systemu alarmowego. Ich zaletą jest to, że można w domu zostawić kota czy psa, a  okno w pozycji uchylone lub rozszczelnionej, a system się nie wzbudzi. Dopiero w momencie niepożądanego otwarcia okna z zewnątrz, kontaktrony zasygnalizują próbę włamania.

Od nas zależy czy wybierzemy okna w wersji standardowej, które już gwarantują nam podstawowe bezpieczeństwo, czy ze względu na szczególne potrzeby zainwestujemy w podwyższoną ochronę antywłamaniową.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: MS więcej niż OKNA

Polecamy Ci również

Zobacz także