Okna balkonowe HST - montaż z użyciem szyny

Drzwi balkonowe HST
Drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne tworzą efektowne przeszklenie.

Patio HST, czyli wielkogabarytowe tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne, firmy MS więcej niż OKNA, to odpowiedź na najnowszy trend przeszklonych ścian. Ich masywne konstrukcje wymagają profesjonalnego montażu. Producent ma na to własny patent.

Nowoczesne i bardzo obecnie modne wielkoformatowe przeszklenia mają zadanie wpuszczać do wnętrz maksymalnie dużo światła dziennego oraz potęgować wrażenie przestrzeni, dodatkowo w zależności od potrzeb i pory roku łącząc bądź odgradzając nasz dom od tarasu czy ogrodu. Wśród tego typu przeszkleń firma MS więcej niż OKNA oferuje niezwykłe drzwi tarasowe Patio HST, które pozwolą na uzyskanie przeszklonej ściany o szerokości nawet 12 m, wysokości 2,5 m i świetle przejścia prawie 6 m. System przesuwnych skrzydeł sprawia,  że otwarte skrzydło nie zabiera  przestrzeni po ich otwarcie, jak to ma miejsce przy tradycyjnych drzwiach tarasowych, zaś niski 15 mm próg nie stanowiący praktycznie żadnej bariery architektonicznej jest dopełnieniem całości.

Okna balkonowe HST od strony konstrukcji

Solidność konstrukcji i jakość wykonania Patio HST firmy MS więcej niż OKNA widać już przy pierwszym zetknięciu z produktem, gdyż jest ono masywny w swej formie, a jednocześnie wyjątkowo starannie wykonany. Ze względu na duży gabaryt waga skrzydła Patio HST jest znacząca i może dochodzić nawet do 300 kg, dlatego zastosowane okucia muszą być najwyższej jakości i gwarantować komfortowe otwieranie i zamykanie tak dużej i ciężkiej konstrukcji – w tym przypadku są to sprawdzone okucia AUBI  firmy SIEGENIA .

Drzwi Patio HST wyposażone są w system 4 rygli antywłamaniowych, które nie tylko blokują je po opadnięciu ciężkiego skrzydła na próg, ale także posiadają funkcję  mikrowentylacji. Jeśli dodamy do tego informację o nowoczesnych profilach PVC Salamander szerokości 172 mm, wykonanych w klasie A, wkładach szybowych SUPERtermo, gdzie Ug=0,5 oraz niskim ciepłym progu EcoPass o wysokich właściwościach izolacyjnych, możliwości zastosowania docieplenia profili i ciepłych ramek CHROMATECH ultra , możemy być pewni, że Patio HST firmy MS więcej niż OKNA to najwyższej klasy wielkogabarytowe drzwi podnoszono-przesuwne.

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST – montaż

Ze względu na duża masę, gabaryt, zasadę działania i praktycznie brak  regulacji, drzwi tarasowe Patio HST wymagają bardzo profesjonalnego montażu. Jest wiele sposobów montażu, jednak firma MS więcej niż OKNA promuje opatentowane przez siebie rozwiązanie montażu na specjalnej szynie z przekładką termiczną oraz zastosowanie specjalnych wózków pozwalających na drobne korekty ustawień. Szyna gwarantuje podparcie liniowe na całej długości Patio HST i możliwość regulacji w dwóch płaszczyznach za pomocą dołączonych śrub rozmieszczonych po jej obu stronach. Dopiero do prawidłowo, za pomocą  kotew chemicznych przytwierdzonej do podłoża szyny i jej wypoziomowaniu „pod laser”, stawia się Patio HST i przykręca przy pomocą nitonakrętek. Taki sposób montażu gwarantuje prawidłowe osadzenie, a co za tym idzie wieloletnie bezproblemowe funkcjonowanie nawet największych wielkogabarytowych podnoszono-przesuwnych drzwi Patio HST.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MS więcej niż OKNA

Polecamy Ci również

Zobacz także