Okna dachowe Dobroplast - wywiad

Rozmowa z dealerem firmy Dobroplast Leszkiem Kruszewskim (Faktoria Warszawa) oraz jego kooperantem Adamem Zarembą (ZarTech) o montażu okien dachowych.

okno dachoweBogdan Harupa: Panowie, co was skłoniło do współpracy z firmą Dobroplast i zakupu okien dachowych Skylight Premium?

Leszek Kruszewski: Z punktu widzenia długoletniego dealera Dobroplastu – ugruntowana pozycja na rynku, wysoka jakość produktów i przystępna cena – czyli główne atuty tej firmy – zachęcają do współpracy.

Bogdan Harupa: Okna dachowe to debiut pana firmy na dachach?

Leszek Kruszewski: Nie. Zawsze sami kompleksowo zaopatrywaliśmy naszych klientów w okna zarówno fasadowe, jak i dachowe. Moi pracownicy montowali stolarkę pionową, a podwykonawca dachową.

Bogdan Harupa: Rozumiem, że wcześniej montowane okna dachowe zostały zastąpione oknami Skylight Premium – dlaczego?

Leszek Kruszewski: Głównym powodem jest to, że klienci coraz częściej przekonują się, że w oknach drewnianych, w połączeniu z oszczędnym zabezpieczeniem lakierniczym, może pojawić się problem gnicia listew przyszybowych w oknach fasadowych i czernienia naroży w oknach dachowych. Biorąc pod uwagę, że Dobroplast oferuje swoją stolarkę dachową w trzech kolorach barwiących PVC: brązie 8019, karmelu 8001, sośnie 1001 oraz okleinowanych w orzechu, złotym dębie i sośnie, klient ma duży wybór kolorystyki, pozwalającej zestawić wygląd okna dachowego ze stolarką fasadową lub/i wykończeniem poddasza.

Bogdan Harupa: Czy to jedyne atuty okna Skylight Premium?

Leszek Kruszewski: Skylight Premium ma podwyższoną oś obrotu, co ułatwia korzystanie z otwartego okna, ma rozszczelnienie klamką – co ważne – zabezpieczające przed dostawaniem się wody opadowej nawet przy ulewach. Może być wyposażone w nawiewnik zamontowany w górnym elemencie ościeżnicy. Bardzo dużym atutem okna Skylight Premium są również okucia własnej konstrukcji, zapewniające płynne ustawienie skrzydła praktycznie w każdej pozycji – także do mycia. Warto tutaj wspomnieć o zaokrąglonym profilu skrzydła, dzięki któremu okno wygląda ładnie i elegancko. Klient widzi, że ma do czynienia z profesjonalnie wykonanym wyrobem o wysokiej jakości, funkcjonalności i estetyce.

Bogdan Harupa: Okno Skylight zebrało dużo pochwał – czy tak samo będzie jeżeli chodzi o montaż?

Adam Zaremba: W stu procentach tak! Okno Skylight Premium – oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu przez producenta – bardzo szybko i pewnie montuje się w więźbie dachowej. Szybki demontaż i montaż skrzydła, łatwość transportu, trwałe osadzenie kołnierza bez użycia -jakichkolwiek wkrętów w kanale ościeżnicy, kątowniki montażowe -przykręcone do ościeżnicy – to dla mnie atuty wydajnościowe.

Bogdan Harupa: Co pan sądzi o szczelności tego okna?

Adam Zaremba: Sposób osadzenia kołnierzy eliminuje możliwość powstawania jakichkolwiek przecieków. Również zastosowanie taśmy z poliizobutylenu - z zatopioną siatką aluminiową jako - elementu elastycznego kołnierza do pokryć falistych daje trwałe i pewne połączenie z dachówką, co pozwala na skuteczne odprowadzenie wód - opadowych na połać dachową.

Oceń artykuł
3,78 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Dobroplast

Polecamy Ci również

Zobacz także