Okna dachowe – domy energooszczędne i pasywne

Okna dachowe – domy energooszczędne i pasywne

Od pewnego czasu można zauważyć rosnące zainteresowanie tematyką budowy domów pasywnych. Trend wybierania projektów energooszczędnych widać gołym okiem - na placach dzisiejszych budów. Jest on już bardzo powszechny, a będzie coraz popularniejszy - potencjalni, coraz bardziej świadomi użytkownicy z uwagą przyglądają się rozwiązaniom ekologicznym, przyjaznym dla środowiska.

Roto szybko zareagowało na wymagania odnośnie tych nowych energooszczędnych technologii. Już na początku 2013 r. wprowadziło na rynek okna dachowe z nowym niskoemisyjnym szkleniem Roto blueTec i Roto blueTec Plus.

energooszczędne okna dachowe

Budownictwo energooszczędne

W oknach dachowych Roto Designo R6 i R8 zastosowano pakiety, które przyczyniają się do uzyskania bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych całego okna, i w następstwie spełniają wysokie wymogi energetyczne stawiane budynkom pasywnym i energooszczędnym.
Jest to trójszybowe, energooszczędne szklenie, które gwarantuje pozytywny bilans energetyczny całego domu - zmniejszając koszty ogrzewania i umożliwiając przypływ wystarczającej ilości promieni słonecznych do wnętrza na poddaszu. Okna Designo R6 i R8 wyróżniają się także za sprawą obniżonego montażu w dachu i kolorowi zewnętrznego oblachowania - antracyt metallic, które sprawiają, że tworzą one jednolitą i harmonijną całość z połacią dachową.

okna energooszczędne w dachu

oszklenie Roto blueTec - parametrySzklenie Roto blueTec

3-szybowy pakiet do domów energooszczędnych w oknach Designo R6 i R8 z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie argonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear:

  • Uw = 1,0 W/m²K
  • Ug = 0,8 W/m²K

szklenie Roto blueTec Plus - parametrySzklenie Roto blueTec Plus

3-szybowy pakiet do domów pasywnych w oknach Designo R6 i R8 z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie kryptonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear:

  • Uw = 0,8 W/m²K (dla okien z PVC)
  • Ug = 0,5 W/m²K

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także