Okna dachowe - innowacyjne akcesoria

Okna dachowe - innowacyjne akcesoria

Okna dachowe Nowej Generacji Velux wyróżniają się nie tylko lepszymi parametrami technicznymi i wzornictwem, ale też akcesoriami montażowymi oraz dodatkami, które zapewniają bardziej komfortowe użytkowanie pomieszczeń poddasza.

roleta zaciemniająca z kolekcji Disney - © Disney/Pixar

Bajkowa kolekcja rolet

Velux ma świetną wiadomość dla dzieci i ich rodziców. To najnowsza kolekcja rolet zaciemniających, stworzona we współpracy z firmą Disney. Rolety są oferowane w 12 unikatowych wzorach, a zdobią je ulubieni bohaterowie bajek, tacy jak Myszka Miki, Jelonek Bambi, Kubuś Puchatek, Samoloty czy Kopciuszek.
Rolety są wykonane z tkaniny wysokiej jakości z powłoką aluminiową. Dzięki temu zapewniają one pełne zaciemnienie, nawet w słoneczny dzień. Zapewni to komfortową drzemkę, bez względu na pogodę. W roletach zastosowano nowatorski system naciągania tkaniny, który w połączeniu z wąskimi prowadnicami i górną kasetą sprawia, że podniesione rolety nie blokują dostępu słońca i wyglądają bardzo subtelnie i estetycznie.
Bezpieczeństwo rolet dla zdrowia dzieci potwierdza potwierdza certyfikat Oeko-Tex®, gwarantujący, że produkt jest wolny od szkodliwych substancji i produktów chemicznych.
Rolety można w szybki i wygodny sposób zamontować samodzielnie – umożliwia to unikalny system Pick&Click®. Rolety w wersji manualnej są dostępne od 409 zł.

roleta do pokoju dziecka - kolekcja Disney - © Disney

roleta zewnętrzna SHLObrotowa roleta zewnętrzna SHL

Obrotowa roleta zewnętrzna SHL to kolejna nowość. Roleta skutecznie chroni poddasze przed nagrzewaniem się i zapewnia zaciemnienie pomieszczeń. Łatwa w obsłudze roleta to idealna propozycja dla użytkowników, którzy doceniają jakość i funkcjonalność w rozsądnej cenie.
Roleta SHL ma dwa standardowe ustawienia: otwarcie, gdy roleta zwinięta jest w całości w górnym kasetonie i zamknięcie, gdy roleta jest rozwinięta na całej długości okna. Obsługa rolety sprowadza się do obrócenia skrzydła okna o 180° - w ten sposób rozwiniemy lub zwiniemy roletę. To rozwiązanie niezwykle proste i efektywne.
Roleta SHL jest polecana przede wszystkim do sypialni, gdzie zapewni komfortowe zaciemnienie. Roleta równie dobrze sprawdzi się na dachu domku letniskowego. Jeśli zostawimy ją opuszczoną podczas słonecznego dnia, pomieszczenie nie nagrzeje się. Montaż rolety jest łatwy (można go nawet wykonać samodzielnie), ale większość dystrybutorów Velux oferuje rolety wraz z montażem. Roletę o wymiarach 55x78 cm można nabyć już za 1032 zł.

rolety zewnętrzne na dachu

wykończenie wnęki okiennej - stelaż LSGŁatwiejszy montaż okien

Akcesoria montażowe są przeznaczone do wszystkich typów okien Nowej Generacji VELUX. Kołnierz EDJ jest przeznaczony do obniżonego montażu okien w falistych pokryciach dachowych, takich jak dachówka ceramiczna i betonowa oraz blachodachówka. Obniżony montaż, przy którym okno jest umieszczone 4 cm głębiej w konstrukcji dachu, zapewnia jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a także pozwala bardziej harmonijnie wkomponować okno w płaszczyznę dachu. Kołnierz EDJ dostępny jest już od 354 zł.
Nowością jest stelaż wnęki okna LSG. Pozwala on na idealne i łatwe wykończenie wnęki okiennej. Stelaż tworzy nowatorska prefabrykowana konstrukcja stalowa. Jej teleskopowe profile ułatwiają montaż płyt gipsowo-kartonowych i dokładne ocieplenie wnęki okiennej wełną mineralną. Ponadto stelaż LSG przyspiesza montaż okna nawet o dwie godziny.

obniżony montaż okna

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także