Okna dachowe - inteligentne rozwiązania

Okna dachowe - inteligentne rozwiązania

Powietrze na poddaszu - jego jakość wpływa wyraźnie na samopoczucie jego użytkowników. Dlatego tak ważne jest prawidłowe wietrzenie i wentylacja tego miejsca.

W pomieszczeniach z oknami Roto odpowiednią jakość nie tylko powietrza ale też wysokość temperatury i poziom wilgotności – można łatwo uzyskać poprzez automatyczną funkcję wietrzenia okna. Jest ona możliwa z oknem dachowym zdalnie sterowanym Designo RotoTronic, które można obsługiwać za pomocą pilota lub przełącznika oraz zsynchronizować z sensorem jakości powietrza.

inteligentne okna dachowe

Pilot i przełącznik

Okna dachowe Roto to prawdziwy komfort - można obsługiwać je, nie ruszając się z miejsca - zdalnie, za pomocą pilota lub przełącznika Rozwiązanie takie jest przydatne zwłaszcza w sytuacjach, gdy okno montuje się w miejscach trudno dostępnych, kiedy dojście do niego bywa utrudnione. Okna zdalnie sterowane Designo RotoTronic stosuje się także w konstelacjach wielokrotnych jako uzupełnienie okien dachowych obsługiwanych manualnie.

sterowanie oknami dachowymi

Sensor jakości powietrza

Sensor jakości powietrza ma na celu kontrolować jakość powietrza znajdującego się na poddaszu. Jakość powietrza nie jest tam stała, lecz zmienia się. Dzięki sensorowi jakości monitorowanie, a nawet zarządzanie jakością powietrza jest możliwe. Sensor reguluje temperaturę, a także wilgotność wnętrza. Takie urządzenie zapewnia zdrowy klimat, ponieważ nie pozwala na utrzymywanie się w pomieszczeniu zbyt dużej wilgotności powietrza, mogącej prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni na ścianach. Jeżeli założona wartość jakości powietrza zostaje przekroczona, czujnik uruchamia kontrolną diodę, a ta, świecąc się na pomarańczowo, sygnalizuje sterownikowi otwarcie okna. Kiedy dopływ świeżego powietrza zostanie już zapewniony, proces wietrzenia zostaje zatrzymany, a czujnik zleca zamknięcie okna.

sensor jakości powietrzaczujnik deszczu

Czujnik deszczu

Zdalnie sterowane modele okien Deisgno RotoTronic wyposażone są standardowo w poprawiający komfort życia czujnik deszczu. Jego zadaniem jest natychmiastowe zlecenia zamknięcia się skrzydła otwartego okna podczas wystąpienia na zewnątrz opadów deszczu lub śniegu. Takie inteligentne rozwiązanie pozwala użytkownikowi na chwilę zapomnienia i relaksu.

okno dachowe z czujnikiem deszczu

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także