Okna dachowe – najnowsze rozwiązania

Okna dachowe – najnowsze rozwiązania

Velux jest firmą, która od lat wyznacza kierunek rozwoju okien dachowych, oferując produkty, które są jednocześnie nowatorskie i ponadczasowe. Ostatnie rezultaty prac konstruktorów Velux to okna dachowe Nowej Generacji, objęte aż 18 nowymi zgłoszeniami patentowymi.

okna dachowe GLL B

Okna dachowe Velux Nowej Generacji są podzielone na trzy linie: Standard, Standard Plus oraz Premium. W tych oknach zastosowano funkcjonalne udogodnienia, które docenią zarówno montażyści, jak i użytkownicy okien.

Okna dachowe Nowej Generacji pięć nowych typów

Od 2014 roku Nowa Generacja okien została poszerzona o nowe okna GZL i GZL B z linii Standard oraz okna GLL, GLL B, GLU obejmujące linię Standard Plus. Okna te, razem z linią Premium, dostępną od 2013 roku, tworzą najbardziej kompleksową i największą ofertę okien dachowych dostępnych na polskim rynku.
Nowe okna dachowe Velux charakteryzują się doskonałą izolacyjnością termiczną, a dzięki węższym profilom wyróżniają się powierzchnią przeszklenia większą nawet o 10%.
Okna są wyposażone w filtr, który zatrzymuje kurz i owady, pozwalając cieszyć się czystym powietrzem na poddaszu. Wszystkie okna Nowej Generacji można zaopatrzyć w napęd elektryczny (łącznie z oknami GZL, w przypadku których takie rozwiązanie nie było dotąd stosowane).
Linia Standard Nowej Generacji okien, czyli okna GZL i GZL B to okna produkowane z trwałego drewna laminowanego. W oknach GZL zastosowano system górnego otwierania. Uchwyt otwierający o ergonomicznym kształcie wykonano z aluminium. Jest on zaprojektowany tak, by otwierać i zamykać okno jedną ręką. Z uchwytem jest zintegrowana klapa wentylacyjna (wbudowana w górną ramę okna). Dzięki węższym profilom jest ona mniejsza i prostsza w obsłudze. 
Okna GZL B to drewniane okna z dolnym systemem otwierania. Są one polecane do montażu na poddaszach z wysoką ścianką kolankową (o wysokości ok. 150 cm). Ten model okien jest wyposażony w dwustopniowy system wentylacji, który umożliwia dopływ świeżego powietrza nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte. Wentylacja jest regulowana przyciskami na klapie wentylacyjnej – w zależności od potrzeb wystarczy nacisnąć jeden lub dwa z nich.

okno dachowe GZL B - dolne otwieraniedwustopniowa wentylacja

We wszystkich oknach z linii Standard Plus, a więc GLL, GLL B oraz GLU zastosowano profile i skrzydła wykonane w unikatowej ThermoTechnology™. Polega ona na połączeniu drewna z polistyrenem ekspandowanym EPS (o izolacyjności trzykrotnie lepszej od drewna) oraz wysoko izolacyjnym tworzywem PET. Właściwości izolacyjne okien poprawia także dodatkowa uszczelka.
Okna GLL i GLU mają górny system otwierania w postaci uchwytu zintegrowanego z wentylacją. Dla wyżej położonych okien przewidziano dolny system otwierania. Dolne otwieranie charakteryzuje typ GLL B. Okna z dolnym systemem otwierania mają dwustopniową wentylację.

okno dachowe GLL

Modele GLU mają wszystkie zalety okien Nowej Generacji z górnym otwieraniem z linii Standard Plus. Do okna można łatwo domontować klamkę do otwierania okna u dołu. Dodatkowo okna GLU wyróżnia wyjątkowa trwałość. Ich profile są wykonane z drewna modyfikowanego termicznie, a pokrywający je poliuretan tworzy trwałą warstwę wierzchnią odporną na wilgoć.

okna dachowe GLU

Okna GLL, GLL B oraz GLU zostały wyposażone w szybę bezpieczną, która sprawia, że nawet gdy dojdzie do jej stłuczenia, kawałki szkła pozostaną sklejone folią i nie spadną.

Wybierz okno dla siebie

Pięć nowych typów modeli pozwala wybrać okno optymalnie dobrane do indywidualnych potrzeb i funkcji pomieszczenia. Okno GZL oraz GZL B w najbardziej popularnym rozmiarze 78x118 cm jest już dostępne za 1083 zł, okno GLL oraz GLL B w tym rozmiarze kosztuje 1440 zł, a okno GLU 1577 zł.

Poznaj pięć nowych okien VELUX

Prezentację okien w sposób śpiewający można obejrzeć poniższej animacji

Okna dachowe Nowej Generacji zarówno z linii Standard jak i Standard Plus to trwałe i wyjątkowe okna dachowe. Niezwykle korzystna relacja jakości do ceny sprawia, że okna te są niezwykle ekonomiczne, a ich zalety funkcjonalne i montażowe wyprzedzają ofertę innych producentów.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także