Okna do każdych warunków klimatycznych

Okna do każdych warunków klimatycznych

Firma OknoPlus stworzyła nowy model okien „NorskStil”, który zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

nowoczesny domOkna NorskStil powstały w oparciu
o doświadczenia norweskich ekspertów, którzy muszą mierzyć się z anomaliami pogodowymi na co dzień. Aby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom, OknoPlus stosuje w tych oknach profile klasy A o minimalnej grubości ścianek zewnętrznych 2,8 mm. Dobrą szczelność skrzydeł okiennych zapewnia potrójny system uszczelek.  W celu poprawy wytrzymałości pakiety szybowe są klejone na całym obwodzie do skrzydeł specjalną taśmą STV. Standardowo potrójne pakiety szybowe posiadają  bardzo wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt =74%  oraz izolacyjności U g = 0,5 W/m2K . Przy tych parametrach okno referencyjne NorskStil posiada współczynnik izolacyjności termicznej
Uw=0,7 W/m2K.

Bogactwo kolorów

Istotnym aspektem nowego modelu okna jest również jego estetyka. Rozwiązania przyjęte przez firmę OknoPlus umożliwiają przyszłym nabywcom wybór spośród bogatej palety kolorystycznej. W standardzie znalazły się odcienie cieszące się największym powodzeniem, m.in.: Montana, Tiama  czy Vermont, a z grupy acrylcolorów m.in.: Antracyt, Szary i Biały.  W palecie opcjonalnej jest kilkadziesiąt folii drewnopodobnych, jednobarwnych oraz akryli.

Można wybierać zarówno spośród struktur drewnopodobnych, przygaszonych szarości, jak i żywych odcieni. Dla tych, którzy cenią klasykę, dedykowane są okna w obustronnej okleinie drewnopodobnej. Dla zwolenników białej stolarki najlepszym rozwiązaniem jest  zastosowanie od zewnątrz acrylcoloru w tym odcieniu – wyjaśnia Izabela Tryba – Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.

okna do domu

Nowatorskim wyborem jest połączenie okleiny drewnopodobnej zastosowanej po stronie wewnętrznej i powłoki akrylowej na zewnątrz. W tym wariancie można również zdecydować się na okleinę utrzymaną w tej samej kolorystyce z palety RAL bądź na inny, kontrastowy kolor. Dwa odcienie metaliczne umożliwiają z kolei uzyskanie wyglądu aluminium przy jednoczesnym zachowaniu walorów stolarki okiennej z PVC.

Nowoczesna technologia

Profile w oknach NorskStil mogą na życzenie klienta zostać pokryte innowacyjną powłoką acrylcolor.

Technologia ta łączy płynne PVC z płynnym szkłem acrylowym, dzięki czemu te dwa tworzywa są zespolone w nierozerwalny sposób – Izabela Tryba – Dyrektor Handlowy Firmy OknoPlus. Zastosowane rozwiązanie zapewnia znacznie większą odporność na starzenie  w porównaniu
z tradycyjnymi oknami PVC czy drewnianymi.

Dodatkowo powłoka ze szkła akrylowego odbija większość padających na nią promieni słonecznych, co ogranicza zjawisko nagrzewania się profili latem.

nowoczesne oknastolarka okienna w domu

Rozwiązanie szyte na miarę

W zależności od zapotrzebowania model NorskStil może zostać wyposażony w szereg rozwiązań, tak by spełniał  wszystkie wymagania klientów. Przewidziane jest m.in.:

  • Wklejanie szyb w ramę skrzydła, co znakomicie poprawia parametry statyczne oraz ułatwia obsługę, dzięki czemu otwieranie i zamykanie staje się bardziej komfortowe.
  • Wykorzystanie potrójnego systemu uszczelek, który zabezpiecza przed nieszczelnością i umożliwia pracę okuć obwiedniowych w komorze suchej, co znacząco zwiększa ich wytrzymałość.
  • Zastosowanie ukrytych zawiasów  poprawiających estetykę oraz szczelność okien.
  • Wykorzystanie specjalnego kształtu ramy, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe.

Standardowe parametry techniczne

Uw – okna referencyjnego  1230 x 1480, RU, NorskStil  0,7W/m2K
Ug - pakietu szybowego 0,5 W/m2K
Lt – przejrzystość szyby 74%

 

*Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: OknoPlus

Polecamy Ci również

Zobacz także