Okna ekskluzywne - Jakie cechy powinno mieć okno idealne

Nowoczesny dom
Aby dany produkt można było zaliczyć do grona ekskluzywnych, oprócz perfekcyjnego wykonania i wysokich parametrów, powinien on wyróżniać się ciekawym designem.

O oknach myślimy na ogół wyłącznie w kategoriach użytkowych. Oczekujemy, że będą spełniać swoje podstawowe funkcje, jednocześnie nie wymagając zbyt częstych napraw. Przedmioty ekskluzywne zazwyczaj kojarzą się z zupełnie innymi cechami, takimi jak perfekcyjne wykonanie, wysokie parametry i wysmakowany design. Czy istnieje kategoria okien ekskluzywnych? Jakie cechy powinno mieć okno by można było z czystym sumieniem zaliczyć je do tej grupy?

Dowiedz się: Jak reklamować wadliwe okna? Zwróć uwagę na gwarancję.

Wykonanie

Wybijającym się pod względem jakości wykonania producentem na rodzimym rynku jest austriacki Internorm, który pomimo ponad 80-letniej tradycji pozostaje firmą rodzinną. Jego produkty wyróżniają się przede wszystkim przywiązaniem wielkiej wagi do detali i jakości. W przeciwieństwie do wielu innych marek, tworzących swoje zestawy z części kupowanych od różnych producentów, Internorm kontroluje każdy etap produkcji – od projektu, przez produkcję, aż po dystrybucję.

Dowiedz się więcej o: Jak reklamować materiały budowlane. Poznaj swoje prawa

Parametry

Produkt ekskluzywny, poza perfekcyjnym wykonaniem, powinien też móc poszczycić się odpowiednimi osiągami. W przypadku okien oznacza to przede wszystkim parametry izolacyjne. W polskich warunkach klimatycznych na ogrzewanie przeznaczamy większość środków związanych z eksploatacją domów. Niskiej jakości lub nieprawidłowo zamontowane okna mogą przyczyniać się do powstawania tzw. „mostków termicznych” przez które ciepło będzie uciekać z naszego domu, powodując tym samym ucieczkę pieniędzy z naszych portfeli. Najbardziej oszczędne jest tak zwane budownictwo pasywne, w którym można zastosować znaczną część zestawów produkowanych przez popularnych producentów okien i drzwi.

Design

Aby dany produkt można było zaliczyć do grona ekskluzywnych, oprócz perfekcyjnego wykonania i wysokich parametrów, powinien on wyróżniać się ciekawym designem. Internorm wydaje się przywiązywać do tego aspektu nieco większą wagę niż konkurenci. Zamiast na poszczególne modele, kolekcja firmy podzielona jest bowiem na linie stylistyczne. Linie Studio i Home Pure zaprojektowane są w oszczędnym stylu pasującym do nowocześnie zaprojektowanych domów. Zgoła inaczej prezentują się natomiast Home Soft i Ambiente – ta pierwsza, dzięki dominacji miękkich zaokrąglonych linii, umożliwia wykreowanie przytulnych przestrzeni. Dostojna, klasyczna linia Ambiente idealnie pasować będzie natomiast do eleganckich rezydencji. W każdej z powyższych kolekcji znajdziemy też cały szereg pasujących akcesoriów – od klamek, poprzez żaluje i rolety, aż po moskitiery.

Przeczytaj też: Dlaczego okna w mieszkaniu pokrywają się parą odną? Radzimy jak rozwiązać problemy z zaparowanymi oknami.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: IFTM Internorm

Polecamy Ci również

Zobacz także