Okna energooszczędne Velux

Okna energooszczędne Velux

Małe i średnie przedsiębiorstwa, zainteresowane podniesieniem swojej efektywności energetycznej, mogą uzyskać preferencyjne finansowanie na zakup produktów VELUX w ramach programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF).

okna energooszczędneEnergooszczędne okna VELUX umieszczono na Liście Zakwalifikowanych Materiałów i Urządzeń programu PolSEFF. Niezależni eksperci z dziedziny technologii energooszczędnych uznali, że spełniają one najwyższe standardy wydajności i efektywności energetycznej. Na liście znalazło się 80 okien VELUX. Są one teraz dostępne dla przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm, zakwalifikowanych do programu PolSEFF, które mają możliwość uzyskania preferencyjnego finansowania na zakup oraz m.in. instalację urządzeń i materiałów zarejestrowanych na liście.

W ramach programu PolSEFF przedsiębiorcy mogą otrzymać kredyt na instalację  technologii z obszaru efektywności energetycznej i energii odnawialnej. Inwestycje polegające na zakupie i instalacji urządzeń z listy obejmuje uproszczona procedura aplikacyjna, a standardowa premia inwestycyjna, przekazana przez bank przedsiębiorcy po zakończeniu inwestycji, wynosi 10%.

„Poszukiwanie rozwiązań i technologii umożliwiających efektywne wykorzystanie energii
w budownictwie jest jednym z nadrzędnych celów firmy VELUX. Dlatego od lat dostarczamy energooszczędne produkty wysokiej jakości, które cieszą się uznaniem naszych Klientów. Dzięki obecności w programie PolSEFF, energooszczędne okna VELUX dotrą do jeszcze większej liczby odbiorców” – powiedział Jakub Bogacz, dyrektor marketingu VELUX Polska.

Pomimo że tradycyjnie okna kojarzone są ze stratami ciepła, w rzeczywistości mogą być również znaczącym źródłem energii. Promieniowane cieplne, docierające do wnętrz wraz ze światłem słonecznym, ma udział w bilansie energetycznym budynku. Dzięki nowoczesnym produktom, wykorzystaniu odpowiedniej liczby okien oraz zapewnieniu ich maksymalnej izolacyjności cieplnej, można w efektywny sposób zarządzać energią w pomieszczeniach, minimalizując tym samym wydatki na ich chłodzenie czy ogrzanie.

PolSEFFO PolSEFF

PolSEFF jest programem stworzonym przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju skierowanym do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jego kluczowym celem jest podnoszenie poziomu efektywności zużycia energii, promowanie i zwiększenie udziału wytwarzanej energii ze źródeł odnawialnych oraz podnoszenie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.
www.polseff.org

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także