Okna jako część domu

Okna jako część domu

Bez wątpienia kształt i kolor okien, zastosowanych w domu, ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd bryły budynku oraz charakter, jaki zamierzamy nadać wnętrzom. Okna powinny tworzyć spójną całość zarówno z elewacją, dachem, rynnami, jak i pasować do mebli, podłogi, karniszy, czy parapetów.

okna jako część domu

O ile sprawami technicznymi, parametrami wybieranych produktów oraz ich funkcjami czysto użytkowymi na ogół zajmują się mężczyźni – to w kwestii estetyki - ostateczne zdanie należy najczęściej do Pań. To właśnie o kobietach mówi się często, jako
o istotach bardziej wrażliwych estetycznie i wnikliwiej analizujących wszelkie szczegóły i detale.
Wprawdzie niemal wszyscy wiodący producenci okien starają się rozszerzać swoje oferty handlowe w taki sposób, aby sprostać najbardziej wyszukanym wymaganiom wizualnym swojej klienteli. Pomimo tego jednak, dla wielu z nas oferowany wybór produktów okazuje się niewystarczający i dalej poszukujemy tego jedynego, unikalnego i idealnego dla siebie.
Na popularność rynkową, wybranej formy lub koloru okien - mają oczywiście ogromny wpływ panujące w danym czasie trendy modowe. Jednak, przed poddaniem się woli fantazji i dokonaniem mniej standardowego wyboru - warto wziąć pod uwagę, że okna są inwestycją na lata. Moda wkrótce może ulec  zmianie – okna zaś wciąż pozostaną te same. Zatem lepiej jest dobrać je w taki sposób, w jaki zostało to przedstawione na wstępie.

Zobacz też: W jakich kształtach i kolorach możesz kupić okna energooszczędne

Okna GENEO – jasne perspektywy dla każdego

Firma REHAU, oferując system okien GENEO zdaje sobie sprawę, że innej formy i koloru produktów wymagają budynki nowoczesne, a innej – stylowe fasady. Okna zawsze powinny odpowiadać indywidualnemu wizerunkowi domu. Zatem, możliwości wyboru powinno być wiele. W istocie REHAU oferuje profile do okien od najprostszych form prostokątnych, po formy łukowe lub zakończone kątami ostrymi.

nietypowe kształty profili okiennych

Dopełnienie całości stanowią naklejane, międzyszybowe lub dzielące taflę szkła szczebliny oraz możliwość otwierania okien na różnorodne sposoby. Stosując rożne warianty profili można wybierać pomiędzy klasycznym skrzydłem niezlicowanym i półzlicowanym. Istnieje także możliwość podkreślenia kształtu okna od wewnątrz pomieszczenia. W powyższym celu stosuje się dowolnie wybrane listwy przyszybowe (stylowe, ukośne, zaokrąglone).

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

energooszczędność
wynik głosowania
25,1%
estetyka
wynik głosowania
12,9%
marka producenta profili
wynik głosowania
6,8%
marka producenta okien
wynik głosowania
6,6%
liczba komór profili
wynik głosowania
11,8%
ochrona przed hałasem
wynik głosowania
14,4%
funkcjonalność
wynik głosowania
15,1%
opinie specjalistów
wynik głosowania
7,3%

Ilość oddanych głosów: 1295

Od wyboru kształtu, po pełną paletę barw

Tradycyjne białe okna nie muszą już dziś odpowiadać każdemu. Dlatego właśnie REHAU proponuje swoim klientom aż 22 kolory uniwersalne, dwa kolory metaliczne oraz dwadzieścia wzorów oklein drewnopodobnych. Korpusy profili są dostępne w kolorze białym, karmelowym lub brązowym. Powierzchnia zewnętrzna może pozostawać idealnie gładka, albo posiadać fakturę drewna. Wspomniane efekty można uzyskać dzięki okleinowaniu profili. Okleiny o najwyższej jakości nanosi się przy użyciu specjalnej technologii, stosując kleje niezawierające rozpuszczalników. Dzięki temu są one odpowiednio odporne na warunki pogodowe, działanie światła, wytrzymałe na wpływ środowiska oraz bardzo łatwe w pielęgnacji.
Podobne zalety użytkowania osiąga się dzięki lakierowaniu. Proces ten nie zmniejsza wytrzymałości naroży i pozwala zagwarantować wybór okien aż w 150-ciu różnorodnych kolorach.
Uzupełnieniem oferty kolorystycznej są lakierowane nakładki aluminiowe REHAU. Umożliwiają one doskonałe połączenie okien z PVC z fasadami z aluminium, przy niewielkich nakładach finansowych. Dzięki tym elementom okna są w stanie spójnie harmonizować z budynkami w najróżniejszych stylach.
Omówiona różnorodność form i kolorów przy zachowaniu doskonałych parametrów oraz funkcji użytkowych, jak również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich okien sprawiają, że okna GENEO stają się produktem wiodącym na rynku okiennym.

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Agnieszka Jaros

Źródło: REHAU

Polecamy Ci również

Zobacz także