Okna na każdy wymiar

Okna na każdy wymiar

Światło dzienne jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Nie tylko dla naszych oczu - również dla dobrego samopoczucia. W dobrze oświetlonych pomieszczeniach chętniej budzimy się pełni życia i energii, która wystarcza na cały trudny dzień. Jak zapewnić sobie odpowiednią dawkę światła dziennego? Oczywiście montując funkcjonalne i estetyczne okna. Czym warto kierować się przy ich wyborze?

Okno PCV, czy drewniane?

Jednym z podstawowych zagadnień, jakie rozważamy przy wyborze okien do nowo budowanego domu, jest materiał, z jakiego mają być wykonane. Chociaż drewno jest materiałem szlachetnym i wykonane z niego okna prezentują się niezwykle elegancko, coraz częściej wybieramy alternatywę - nowoczesne okna PCV. Ciągły rozwój technologii używanych w produkcji i wykańczaniu okien wykonanych z tworzyw sztucznych sprawia, że są one w dużym stopniu pozbawione wad, które niegdyś były charakterystyczne dla tych produktów. Nowoczesne okna PCV, wbrew niektórym opiniom konserwatywnych zwolenników drewna, nie ulegają wypaczaniu pod wpływem wysokich temperatur - nawet w przypadku fasad południowych i okien dachowych.

Dla domów nowych i starych

Produkowane obecnie okna plastikowe, jakie w szerokim wyborze oferuje sklep remontowo-budowlany Bricoman, można zastosować przy realizacji każdego domu nowo budowanego. Są też doskonałym wyborem w przypadku konieczności wymiany starych okien. Ich szczelność i doskonałe wykończenie sprawiają, że różnica w komforcie użytkowania jest wyraźnie odczuwalna natychmiast po montażu. Okna nie zacinają się, większość modeli posiada funkcję rozszczelnienia dającą możliwość wpuszczenia świeżego powietrza bez obawy przeciągów i nadmiernego wychłodzenia. Łatwe jest również utrzymywanie ich w czystości, dzięki czemu oszczędzamy cenny czas. Wyraźnie dają się też policzyć różnice w wydatkach na ogrzewanie. Dzięki nowoczesnym oknom PCV można zaoszczędzić na tyle dużo, że wybierając je śmiało możemy uznać to za inwestycję.

Ponadczasowe wzornictwo

Wybierając okna do domu, zwracamy też uwagę na ich wygląd i wykończenie. Chcemy przecież aby fasada stanowiła harmonijną całość z zamontowanymi w niej elementami wyposażenia. Okna dostępne w sklepie Bricoman (poznaj naszą ofertę na każdy wymiar na: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-parapety/okna-fasadowe-pcv), dzięki uniwersalnemu wzornictwu, są odpowiednie do każdego typu fasady - zarówno w przypadku budynków prostych i nowoczesnych, jak też w przypadku starszych budowli, które mają swoją historię i specyficzny styl. Okna te z pewnością nie wpłyną na zakłócenia w jego odbiorze.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także