Okna z troską o najbliższych – rozwiązania OknoPlus

Okna z troską o najbliższych – rozwiązania OknoPlus

Wielopokoleniowa rodzina mieszkająca w jednym domu to bez wątpienia powód do dumy, choć… bywa też źródłem niemałego zamieszania. Pogodzenie potrzeb wszystkich domowników potrafi nastręczyć wielu problemów natury logistycznej, zwłaszcza jeśli stawką jest komfort oraz bezpieczeństwo tych najstarszych i tych najmłodszych. Dodajmy do równania ukochanego kota i sprawa staje się jeszcze bardziej poplątana. Wychodząc naprzeciw potrzebom dużych rodzin, OknoPlus radzi, jak za pomocą innowacyjnych rozwiązań i technologii w dziedzinie stolarki zwiększyć bezpieczeństwo i komfort naszych najbliższych.

okna w domu powinny być bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu

drzwi balkonowe zapewniające wygodne wyjściePatrz pod nogi! Albo wybierz niskoprogowe drzwi balkonowe

Wysokie progi drzwiowe to prawdziwa pułapka w drodze do ogrodu bądź na taras – szczególnie dla nieuważnych, rozbieganych maluchów oraz osób starszych, które często potrzebują pomocy w poruszaniu się. Niewinne potknięcie potrafi w obu przypadkach doprowadzić do poważnych konsekwencji – od bolesnych otarć i stłuczeń, aż po niebezpieczne złamania. Wysokie progi zwiększają dodatkowo ryzyko poślizgnięcia – zwłaszcza, jeśli wykonane są z aluminium. Pewny grunt pod nogami doceniamy również podczas regularnych spotkań rodzinnych i towarzyskich. Wysoki próg może bowiem stanowić pewne utrudnienie na szlaku komunikacyjnym ogród-kuchnia. Wystarczy chwila
nieuwagi, a niesionaniskoprogowe drzwi balkonoweprzez nas ulubiona zastawa na zawsze zniknie z domowego wyposażenia. Sytuacji tych można na szczęście łatwo uniknąć – gotowych rozwiązań dostarczają czołowi projektanci stolarki okiennej. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom domowników, firma OknoPlus wprowadziła do oferty bezpieczne i wygodne rozwiązanie harmonijnego połączenia wnętrza budynku z ogrodem. Niskoprogowe drzwi balkonowe, w których próg ma tylko 2 centymetry wysokości, znacznie zwiększają wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, co ma szczególne znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi, osobami starszymi oraz osobami niepełnosprawnymi, które poruszają się na wózkach inwalidzkich.
Niskoprogowe drzwi tarasowe wyposażone są w zatrzask balkonowy, który pozwala na przymknięcie skrzydła drzwiowego, ułatwiając tym samym poruszanie się każdemu z domowników. Ponadto, oprócz standardowych okuć nawierzchniowych, drzwi z niskim progiem można wyposażyć w okucie ukryte Select lub zapewniające bezpieczne wietrzenie okucie Comfort – tłumaczy Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy firmy OknoPlus.

Dowiedz się więcej o niskoporogowych drzwiach balkonowych

Okna bezpieczne dla dzieci

Dzieci ciekawe świata to prawdziwa duma dla rodzica, jednak każda eksploracja otoczenia przez nieświadomego zagrożeń malucha może nieść za sobą mniejsze lub większe ryzyko. Pokazywanie dziecku tego, co za oknem nie musi być wcale niebezpieczne, zwłaszcza, że w odwodzie mamy wiele nowoczesnych rozwiązań minimalizujących zagrożenia i podnoszących komfort użytkowania.
Chwila nieuwagi i za plecami mamy okno otwarte na oścież. To sytuacja, którą przechodzi z dzieckiem każdy rodzic. Z pomocą przychodzą specjalne zaprojektowane klamki np. TBT z angielskiego „Tilt before turn”.  Przy użyciu klamki TBT okno można uchylić, przekręcając klamkę do pozycji poziomej. Otwarcie okna możliwe jest tylko po zwolnieniu blokady kluczem i ustawieniu klamki w pionie  mówi Izabela Tryba. – Aby można było przekręcić klamkę do pozycji otwartej, trzeba najpierw odblokować zamek. Dodatkowe zabezpieczenie mogą stanowić współpracujące z BMS kontaktrony montowane w oknach OknoPlus, informujące np., że okno zostało otwarte – dodaje.

w oknach warto zastosować specjalne klamki, podnoszące ich bezpieczeństwo

Okna i drzwi z myślą o ułatwieniu życia osób niepełnosprawnych

Nowoczesne technologie okienne i drzwiowe to także niebywałe ułatwienie codziennych spraw dla osób niepełnosprawnych. Wybierając drzwi wejściowe najnowszej generacji, użytkownik ma do wyboru wiele sposobów zamykania – np. tradycyjny klucz, klucz RFID, pilot, klawiaturę, czytnik linii papilarnych lub system Bluetooth, co w przypadku trudności w poruszaniu lub poruszaniu się na wózku inwalidzkim znacznie ułatwia dostanie się do domu.

bezpieczny system wietrzenia jest ważny dla wszystkich domownikówWietrzenie bezpieczne dla wszystkich domowników

Ciekawski kot zajmuje w domu rodzinnym szczególne miejsce. Nie owijając w bawełnę – każde dostępne, a najlepiej nie do końca stabilne, nie zawsze bezpieczne, najlepiej w niedalekiej odległości okna. Stąd już w końcu tylko krok od przedostania się na parapet i dalej do ogrodu. Właścicielom kotów nie trzeba wyjaśniać, jak kłopotliwe staje się w tej sytuacji dokładne wietrzenie pomieszczeń czy choćby uchylenie okien, które – wbrew pozorom – wcale nie powstrzyma czworonoga przed ucieczką. Wręcz przeciwnie, niestrudzony kot, podczas próby przeciśnięcia się przez niewielką szparę uchylną, narażony jest na zaklinowanie się w szczelinie. Spanikowanemu zwierzęciu grozi to obrażeniami i złamaniami. Miłośnicy zwierząt nie są jednak skazani na życie w dusznym pomieszczeniu, z duszą na ramieniu. Dla mieszkających z kotem, OknoPlus przygotował specjalne rozwiązanie okienne ComfortPlus, w którym zastosowano nowatorski system bezpiecznego wietrzenia ActivPilot Comfort. Rozwiązanie to umożliwia optymalną wymianę powietrza poprzez równoległe odsunięcie skrzydła od ramy o 6 milimetrów, zachowując jednocześnie właściwości okna zamkniętego. Podczas wietrzenia szczelinowego nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia, dzięki czemu straty energii są znacznie mniejsze, niż w przypadku okna uchylonego, a nasz czworonożny przyjaciel jest w stu procentach bezpieczny.

Dowiedz się więcej o systemie bezpiecznego wietrzenia

Zapewnienie bezpieczeństwa i wygody dla wielopokoleniowej i licznej rodziny to nie lada wyzwanie. Do pogodzenia mamy bowiem skrajne temperamenty, potrzeby, osobiste przyzwyczajenia, a nieraz także i charakter zwierząt. To zadanie niełatwe, ale nie niemożliwe. Zwłaszcza z innowacyjnymi rozwiązaniami, które na każdym kroku ułatwiają nam życie!

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: OknoPlus

Polecamy Ci również

Zobacz także