Okna zwierciadłem duszy

Okna zwierciadłem duszy

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie okien każdy z nas zwraca uwagę na inne parametry stolarki. To, jakimi właściwościami kierujemy się ostatecznie przy ich wyborze, może wiele powiedzieć o naszej osobowości.

Każdy z nas jest inny. Niektórzy wiecznie bujają w obłokach, inni twardo stąpają po ziemi. Kierujemy się w życiu różnymi wartościami i postrzegamy świat w odmienny sposób. Sprawdź, jakie okna pasują do określonych cech charakteru.

Esteta

Esteta to osoba o wyrafinowanym smaku, która lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Bardzo dużą wagę przykłada do wyglądu zarówno swojego, jak i otoczenia, w którym przebywa. Potrafi spędzić długie godziny, urządzając wnętrze. Nie cofnie się przed niczym, aby upolować elegancką lampę, która podkreśli unikalny charakter pokoju. Esteta jest wrażliwy na piękno i harmonię.

"Osobom, o tak rozwiniętym poczuciu piękna proponujemy okna, które będą się wyróżniać eleganckim kształtem, np. półokrągłą linią profilu. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby pasowały do wnętrza urządzonego ze smakiem. Wszystkie jego detale muszą być wykończone z największą starannością. Estetę zadowoli jedynie okno piękne i dopracowane w każdym calu – mówi Monika Sosnowska-Rainer, Menadżer ds. PR  z Oknoplast.

Strażnik Domowego Ogniska

Strażnik Domowego Ogniska ceni wartości rodzinne, a swoich bliskich jest gotów bronić jak lew. Najcenniejsi są dla niego krewni i ich bezpieczeństwo. Strażnicy włożą wiele wysiłku w to, aby ich

dom stał się przyjaznym i bezpiecznym gniazdkiem dla rodziny. Ich życiowe motto to „zbudować dom, założyć rodzinę i chronić ją za wszelką cenę.”

"Oczekiwania strażników spełnią okna o podwyższonej odporności na włamanie, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne zwiększające ich bezpieczeństwo. Okna tego typu powinny być wyposażone w specjalne klamki, okucia i szyby. Muszą one również zostać zamontowane w odpowiedni sposób przez wyszkoloną ekipę, która wyda stosowny certyfikat" - mówi Monika Sosnowska-Rainer.

Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacze przygód uwielbiają podróże, ale nie zadowolą się kurortami pełnymi turystów. Chętniej wybiorą się na wyprawę w Himalaje, niż na deptak w Sopocie. Niczym Indiana
Jones ciągle szukają nowych wyzwań i bohatersko stawiają im czoła. Nudzą ich
utarte schematy i rozwiązania, za to fascynują nowości. Osoby te przywiązują również
wagę do funkcjonalności przedmiotów
– wszak w podróży trzeba być gotowym na wszystko.

"Na potrzeby poszukiwaczy przygód
odpowiedzą okna nietypowe, wyróżniające się indywidualnym stylem. Najlepiej, gdy będą one również funkcjonalne - na przykład energooszczędne. Poszukiwaczom przygód nie wystarczą bowiem zwykłe okna" - mówi Monika Sosnowska-Rainer.

Jakie okna wybrać?

okna drewniane
wynik głosowania
33,6%
okna plastikowe
wynik głosowania
47,9%
okna aluminiowe
wynik głosowania
18,5%

Ilość oddanych głosów: 3035

Przedsiębiorca

Przedsiębiorca to typ, który potrafi poddać chłodnej analizie każdy pomysł. Jest nastawionym biznesowo optymistą, ale zanim podejmie decyzję - zrobi dokładny rachunek zysków i strat. Fascynują go oryginalne rozwiązania, szczególnie gdy to on jest ich autorem. Ceni prawa rządzące światem nauki.

"Przedsiębiorcom polecam okna energooszczędne. Takie osoby ucieszą się, gdy zobaczą niższe rachunki za ogrzewanie i z radością wyliczą roczne oszczędności. Okna energooszczędne są dostępne w ofercie większości producentów. Przy ich wyborze warto pamiętać, że najlepsze parametry pozwalają uzyskać profile 6-komorowe" - mówi Monika Sosnowska-Rainer.

Realista

Realiści nie żywią złudzeń, żyją „tu i teraz”, są praktyczni, jak żaden inny typ osobowości. Obce są im skrajne uczucia: czarna rozpacz i chwile euforii. Do wszystkiego dochodzą małymi, ale konsekwentnymi krokami. Nie znoszą niespodzianek i przewidują możliwe trudności, dzięki czemu są przygotowani na każdą sytuację. Cenią sprawdzone drogi i proste formy. Zakupy realisty charakteryzują się niezawodnością – jeśli już coś kupuje - to na lata. Podobają się im rzeczy znane, do nowości podchodzą nieufnie.

"Realiści będą zadowoleni z okien o klasycznych kształtach i wysokich parametrach technicznych. Muszą one przetrwać lata w niezmienionej formie. Realiści będą się dobrze czuli w otoczeniu znanych kształtów, dlatego polecam im okna o klasycznej linii" - mówi pani Monika.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Oknoplast

Polecamy Ci również

Zobacz także