Okno balkonowe

Okno balkonowe

Przy wyborze okien do domu zastanawiamy się jakimi kryteriami się kierować. Nowość na rynku okno Winergetic Premium łączy zaawansowane rozwiązania technologiczne i elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linię profilu.

okno balkonoweOkno Winergetic Premium przede wszystkim zapewnia komfort cieplny w domu i jest istotnym elementem dekoracyjnym elewacji budynku. Współczynnik przenikania ciepła U jest na poziomie zaledwie Uw=0,78 W/m²K. To co wyróżnia Winergetic to dwukomorowe zespolenie
z taflami szkła o grubości 3 mm. Co wpływa na wysokie właściwości termoizolacyjne i redukcję ciężaru skrzydła.Tak duża waga tradycyjnych okien balkonowych utrudniała projektowanie architektom okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami.  Prezentowany model okna jest wykonany z hartowanego szkła 3 mm, ma stalowy profil, który został połączony z wkładką termiczną wykonaną z żywicy (eliminuje to powstawanie mostków termicznych), okno może mieć wymiary 1,5 m szerokości na 2,5 metra wysokości.
Okno Winergetic Premium z zastosowanym wzmocnieniem termicznym według nowych wytycznych ift Rosenheim spełnia wymagania okien pasywnych. Oknoplast pracuje już nad szybą trzykomorową  o współczynniku Ug=0,3, która wejdzie do produkcji w połowie bieżącego roku.
Nowy produkt OKNOPLAST jest łatwy w montażu dzięki specjalnej konstrukcji okna  – czyli 7-komorowy profil ramy o szerokości zabudowy 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości zabudowy 93 mm. Nowe okno, zostało wyposażone w standardzie, aż w 6 uszczelek, poprawiających właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Dodatkowo dodano uszczelki we wrębie szybowym, które poprawiającej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Na specjalne zamówienie okno można wyposażyć w niewidoczne okucia Invisso lub antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.

Oprócz parametrów technicznych okno wyróżnia jego profil - subtelny i zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Kształt skrzydła to autorski projekt, dostępny  wyłącznie pod marką OKNOPLAST.

Oknoplast nie mógł zapomnieć o klamce z linii dESIGN + o kształcie, inspirowanym serią Platinium. Została ona zaprojektowana we współpracy z  renomowanym  studiem projektowym KISKA i jest dostępna wyłącznie w ofercie Oknoplast. Uzupełnieniem projektu są nowe zaczepy obwodowe z podwójnym punktem styku z zaczepem IS, które w połączeniu z nowym wzorem klamki dESIGN+ o dłuższej o 20% rękojeści, pozwalają na łatwiejszą i płynniejszą obsługę skrzydła okiennego. Firma oferuje bogaty wybór kolorów profili okna Winergetic Premium. Możemy zdecydować się na tradycyjną biel lub barwy drewnopodobne jak orzech, Winchester czy dąb bagienny. Istnieje też możliwość wykonania okna w kolorach z palety RAL m.in. w coraz bardziej popularnym odcieniu antracyt.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Oknoplast

Polecamy Ci również

Zobacz także