Okno cieplejsze od cegły

Okno cieplejsze od cegły

Firma Velux wprowadziła do oferty okno GGL Uo 0,77 o najniższym na rynku współczynniku przenikania ciepła U dla całego okna, który wynosi 0,77 W/(m²·K). Produkt rekomendowany jest do budynków pasywnych i energooszczędnych - pozwala zredukować straty ciepła przez okno o 45%.

profil oknaOkno GGL Uo 0,77 wykonano z wysokiej jakości drewna sosnowego, impregnowanego i trzykrotnie lakierowanego. Dzięki zastosowanemu trzykomorowemu pakietowi szybowemu o unikalnej konstrukcji okno uzyskało doskonałe parametry izolacyjne zarówno pod kątem redukcji start ciepła, jak i tłumienia hałasu. Od wewnątrz pomieszczenia zastosowano szkło klejone 2 x 2 mm z warstwą folii, w środku pakietu natomiast 4-milimetrową szybę ze szkła hartowanego z powłoką niskoemisyjną, a od zewnątrz okna zainstalowano dodatkową szybę o grubości aż 8 mm. Przestrzenie między szybami zostały wypełnione kryptonem, który jest lepszym izolatorem niż powszechnie stosowany argon. Szyba doskonale izoluje dźwięki - współczynnik izolacyjności akustycznej wynosi aż 40 dB, a także poprzez zastosowanie folii na wewnętrznej szybie ma właściwości szyby bezpiecznej.
Okno otwiera się obrotowo za pomocą uchwytu zintegrowanego z wydajną klapą wentylacyjną o przepływie powietrza nawet do 49 m³ na godzinę. Dodatkowo można je obrócić o 180º i zablokować w pozycji do mycia lub wietrzenia. Można doposażyć je we wszystkie dostępne w ofercie Velux akcesoria jak, rolety wewnętrzne, żaluzje, rolety zewnętrzne, markizy lub system zdalnego sterowania io-homecontrol®. Produkt występuje w 11 rozmiarach, które z łatwością dobrać do każdego rozstawu krokwi.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także