Okno dachowe z roletą

Wyposażone w akcesoria okna połaciowe, pomogą obniżyć temperaturę we wnętrzu i ochronią nas przed silnymi promieniami słońca.

Oryginalne akcesoria oferowane przez producentów okien idealnie do nich pasują. VELUX fabrycznie wyposażył swoje okna w specjalny system zaczepów montażowych do rolet zwany „Pick&Click”. Dzięki temu możemy zainstalować roletę samodzielnie w zaledwie 10 minut. Mamy również 100% gwarancję, że będzie ona pasować do naszego okna jak ulał, nie ma potrzeby kosztowych obmiarów i drogiego montażu wykonanego przez specjalistę. Zamawiając rolety wystarczy podać rozmiar okna połaciowego, który znajduje się na tabliczce znamionowej.

Aby prawidłowo dorozmiar okna można odczytać z tabliczki znamionowejmontaż rolet jest niezwykle łatwy

Aby prawidłowo dobrać akcesoria do okien VELUX wystarczy odczytać rozmiar okna z tabliczki znamionowej. Symbol rozmiaru
czwarta litera i dwie kolejne cyfry.

rolety na okna dachowe

Oryginalne rolety wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które nie blakną pod wpływem słońca i nie marszczą się, tym samym mogą służyć nam przez długie lata. Liczba wzorów i kolorów jest tak duża, że z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Dobór wzoru jest niezwykle ważny, gdyż rolety oprócz ochrony przed słońcem i ciepłem, pełnią również ważną rolę dekoracyjną.

Rolety wewnętrzne występują w wielu rodzajach. Najpopularniejsze są te wykonane z półprzepuszczalnego materiału umieszczone na prowadnicach. Występują również rolety wykonane z plisowanego materiału, które są niezwykle dekoracyjne, dlatego świetnie nadają się do pokoi dziennych. W sypialni i pokojach dziecięcych idealnie sprawdzają się rolety całkowicie zaciemniające wnętrze. Poranne słońce nie obudzi naszych pociech, a drzemka w ciągu dnia nie będzie problemem.

Jednak najlepszą ochronę przed przegrzewaniem pomieszczeń zapewniają markizy, które rozwija się na zewnątrz okna. Specjalna siateczka, z której są wykonane nie zaciemnia wnętrza, a jednocześnie odbija promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby. Markizy występują w wersji manualnej, zasilanej elektrycznie lub na baterię słoneczną.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także