Okno do dachu płaskiego

Okno do dachu płaskiego

VELUX w swojej ofercie ma rewolucyjne okna do płaskiego dachu – VELUX CVP i CFP. Produkt pozwala doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość i izolacyjność cieplną oraz wyjątkową estetykę we wszystkich budynkach o płaskich dachach.

Wcześniej dostępne na rynku rozwiązania polegały na montażu tradycyjnych okien połaciowych dzięki pomocniczym elementom lub były rozwiązaniami typowo przemysłowymi. Nowe okna VELUX do płaskiego dachu będzie można zainstalować całkowicie w poziomie ze 100% gwarancją szczelności.

okno do dachu płaskiegodach płaski

Produkt składa się z kopuły wykonanej z wysokiej jakości akrylu lub poliwęglanu zabezpieczającej okno przed deszczem i śniegiem, połączonej ze skrzydłem okna. Główne elementy konstrukcyjne - skrzydło i ramę wykonano z twardego PVC. Doskonałe parametry izolacyjne osiągnięto wypełnieniem profilu ramy pianką polistyrenową. Okno wyposażono w szybę bezpieczną klejoną o wysokiej izolacyjności cieplnej. Dzięki takiej konstrukcji rozwiązanie charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem przenikania ciepła równym 0,72 W/(m²·K)*.

okno na dachuokno na poddaszuokno dachowe w domu

W zależności od potrzeb Klienci mają szeroki wybór wariantów produktu, a także dodatkowego wyposażenia. Gdy potrzebują intymności – kopuła może być matowa, natomiast jeśli zależy im nam na większej ilości światła, mogą wybrać przezroczystą. Gdy pomieszczenie wymaga wietrzenia – do wyboru jest wersja otwierana – VELUX CVP, wyposażona w zdalne sterowanie w systemie io-homecontrol®. Umożliwia ono operowanie oknem za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu, a także oferuje wiele użytecznych funkcji programowania. Zaawansowane kodowanie sygnału radiowego, porównywalne z zabezpieczeniami w bankowości elektronicznej, gwarantuje bezpieczeństwo domownikom. Okno w standardzie wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je w razie opadów. Ponadto może być ono elementem domu inteligentnego io-homoecontrol®, gdyż system jest kompatybilny z produktami elektrycznymi innych producentów takich jak: Hörmann, Somfy, Assa Abloy, Honeywell, Niko, Renson, Windowmaster. W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia – możemy wybrać nieotwieraną wersję produktu – VELUX CFP.

dach płaski - oknaokno składa się z kopuły

Niezwykle ważną cechą produktu jest jego skandynawski design, zupełnie odmienny od dotychczas dostępnych przemysłowych rozwiązań. Niskiej jakości wyroby to już przeszłość w tym segmencie rynku – ponieważ VELUX udziela na ten produkt 10-letniej gwarancji na okno i 20-letniej na szybę. Estetyczny wygląd od wewnątrz, a także najwyższa jakość sprawiają, że okno może być zainstalowane nawet w najbardziej ekskluzywnym wnętrzu. Unikalny na rynku jest fakt, że okno do dachu płaskiego można wyposażyć w elektryczną roletę plisowaną VELUX FMG, która gwarantuje prywatność, ochronę przed słońcem w lecie i chroni przed stratami ciepła w zimie.

Okno wykonane jest z profilu w kolorze białym i jest dostępne w 6 rozmiarach, w szerokości od 60 do 120 cm. Można je montować na dachach o kątach nachylenia od 0 do 15º w nowych budynkach, a także podczas modernizacji.

Cechy wyróżniające
  • Wysoka jakość konstrukcji i wyjątkowe walory estetyczne.
  • Bardzo dobre parametry izolacyjne.
  • Szyba klejona bezpieczna od wewnątrz.
  • Wysoka odporność na obciążenie zalegającym śniegiem aż 250 kg.
  • Elektryczne plisowane rolety wewnętrzne.
  • Elementy sterowania oraz silnik całkowicie niewidoczne po zamknięciu okna.

*Standard obliczeń dla powierzchni kopuły wg normy EN 1873

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także