Okno energooszczędne Winergetic Premium

0
Okno energooszczędne Winergetic Premium

okno energooszczędneW ofercie polskiego producenta stolarki okiennej OKNOPLAST pojawiło się nowe, energooszczędne okno Winergetic Premium. Jest to produkt wysoce zaawansowany technologicznie z elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. 

Energooszczedne okno Winergetic Premium zapewnia w domu komfort cieplny, a nowoczesna linia profilu, sprawia że jest ono elementem dekoracyjnym elewacji budynku. Zastosowana przy produkcji technologia umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U na poziomie zaledwie Uw=0,78W/m²K.Po dwóch latach badań i testów laboratoryjnych polski producent, jako pierwszy w Europie, zastosował świadomie i odpowiedzialnie (z gwarancją) zespolenia dwukomorowe z taflami szkła o grubości 3 mm.

Dzięki temu połączono wysokie właściwości termoizolacyjne okna z redukcją ciężaru skrzydła. Daje to nowe możliwości aranżacji przestrzeni oraz zapewnia dłuższe użytkowanie okien. Tradycyjne szyby dwukomorowe są cięższe o 1/3 od okna Winergetic Premium (w przypadku drzwi balkonowych to nawet kilkanaście kilogramów więcej) uniemożliwiało to dotychczas projektowanie okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami.

Dodatkowo do produkcji tych okien firma zainwestowała w innowacyjny piec, umożliwiający hartowanie szkła 3 mm i wykonywanie naprawdę dużych okien.   Dzięki temu bez problemu można wyprodukować naprawdę duże okna z gwarancją bezpieczeństwa w przypadku rozbicia przeszklenia. Okno Winergetic Premium o szerokości 1,5 metra, czy balkon o wysokości 2,5 metra nie stanowią dla nas żadnego problemu – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Jakie okna wybrać?

okna drewniane
wynik głosowania
33,6%
okna plastikowe
wynik głosowania
47,9%
okna aluminiowe
wynik głosowania
18,5%

Ilość oddanych głosów: 3035

Dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów  termoizolacyjnych, producent zastosował opcjonalnie innowacyjne wzmocnienie termiczne - stalowy profil został połączony z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Minimalizuje to powstanie mostków termicznych, przy zachowaniu wymaganej statyki. Okno Winergetic Premium z zastosowanym wzmocnieniem termicznym według nowych wytycznych Ift Rosenheim spełnia wymagania okien pasywnych.

Okno Winergetic Premium

To nie jest ostatnie słowo Oknoplastu w tym roku. Trwają zaawansowane prace badawczo-rozwojowe nad szybą trzykomorową o współczynniku Ug=0,3, która wejdzie do produkcji najbliższych tygodniach  – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST. OKNOPLAST, jako pierwsza firma w Europie wprowadza do sprzedaży takie rozwązanie, na szybach 3 mm, dla okien PVC. Prototyp tego rozwiązania, zaprezentowany na Targach Okiennych w Norymberdze, zyskał uznanie ekspertów i szacunek branży.

Okno energooszczędne  Winergetic Premium mozna montować w budynkach nowych, jak i tych już istniejących. Pozwala na to specjalna konstrukcja okna – czyli 7-komorowy profil ramy o szerokości zabudowy 82 mm i półzlicowany profil skrzydła o szerokości zabudowy 93 mm. Okno jest w standardzie wyposażone aż w 6 uszczelek, które poprawiają właściwości energooszczędne okna oraz parametry szczelności i akustykę. Innowacją jest dodanie dodatkowej uszczelki we wrębie szybowym, poprawiającej szczelność okna oraz ograniczającej powstawanie mostka termicznego przy szybie. Na specjalne zamówienie okno można wyposażyć w niewidoczne okucia Invisso lub antywłamaniowe w klasie WK1 i WK2.

Energooszczędne okno to również ładny wygląd. Kształt skrzydła to autorski projekt, dostępny  wyłącznie pod marką OKNOPLAST. Wyjątkowość okna dopełnia klamka z linii dESIGN + o kształcie, inspirowanym serią Platinium. Zaprojektowana we współpracy z renomowanym  studiem projektowym KISKA, jest dostępna wyłącznie w ofercie OKNOPLAST. Uzupełnieniem projektu są nowe zaczepy obwodowe z podwójnym punktem styku z zaczepem IS, które w połączeniu z nowym wzorem klamki dESIGN+ o dłuższej o 20% rękojeści, pozwalają na łatwiejszą i płynniejszą obsługę skrzydła okiennego.

okno energooszczędne Oknoplast
okno PVC nowość
okno energooszczędne Winergetic Premium
profil okna energooszczędnego
profil PVC okno energooszczędne
Winergetic Premium
profil okienny Oknoplast
okno energooszczędne szczegóły
okna elewacyjne Oknoplast
wnętrze Oknoplast

Firma oferuje bogaty wybór kolorów profili okna Winergetic Premium. Od tradycyjnej bieli, po barwy drewnopodobne jak orzech, Winchester czy dąb bagienny. Można też zamowić okna w kolorach z palety RAL.

 

Oceń artykuł
3,42 / 12 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Oknoplast

Polecamy Ci również

Zobacz także