Okno ewakuacyjne

Dzięki swoim rozmiarom oraz możliwości uchylania skrzydła pod kątem 68 stopni, może być wykorzystywane jako dogodne wyjście ewakuacyjne z zagrożonych pomieszczeń na poddaszu.

okno ewakuacyjneOkna ewakuacyjne Fakro mogą być montowane w dachach o kącie nachylenia od 20 do 55º,  przy użyciu kołnierzy uszczelniających przystosowanych do wszystkich pokryć dachowych. Można je także dowolnie zespalać z innymi oknami dachowymi. Okno ewakuacyjne FE jest wyposażone w dwa uchwyty blokujące, których zwolnienie pozwala na dodatkowe odchylenie skrzydła z pozycji 40 do 68º, dzięki czemu może służyć jako wyjście ewakuacyjne. Klamki zamontowane u dołu okna umożliwiają jego uchylenie o kąt 40º, a górne uchwyty okna służą do obracania skrzydła o 180º w celu umycia szyby zewnętrznej.

Okno jest wykonane z najwyższej klasy drewna sosnowego, impregnowanego i dwukrotnie pokrytego lakierem bezbarwnym. Termoizolacyjna szyba zewnętrzna ma współczynnik U szyby równe 1,1 W/(m²·K).  Szyba wewnętrzna, klasy P1, jest laminowana, a szyba zewnętrzna jest wykonana ze szkła hartowanego. Okna ewakuacyjne można wyposażyć dodatkowo w żaluzje, rolety o częściowym i pełnym zaciemnieniu lub zasłony plisowane.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także