Okno na poddaszu

Okno na poddaszu

okno dachowe w łazienceOkna dachowe montowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności wymagają specjalnej konstrukcji. Takie specyficzne warunki charakterystyczne są dla kuchni podczas gotowania posiłków i łazienek, gdzie gromadzi się para wodna na skutek korzystania z urządzeń sanitarnych.

Okno FTW firmy Fakro zapewnia właściwy mikroklimat i sprzyja komfortowemu użytkowaniu pomieszczeń poddasza o podwyższonej wilgotności.

Specjalne okna połaciowe projektuje się do takich pomieszczeń, jak kuchnie i łazienki, w których panuje duża wilgotność powietrza. Okno FTW jest wykonane z drewna sosnowego, klejonego  warstwowo i impregnowanego próżniowo, zabezpieczonego dodatkowo potrójną powłoką akrylowo-poliuretanową o podwyższonej wytrzymałości na wilgoć, w kolorze białym. Okno wyposażone jest w szybę termoizolacyjną o współczynniku U = 1,1 W/(m²·K). Szyba zewnętrzna ze szkła hartowanego jest odporna na gradobicie.

W oknie jest wmontowany nawiewnik, który zapewnia regulowany, stały dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Sprawna wentylacja grawitacyjna i wymiana powietrza w pomieszczeniach na poddaszu, ogranicza lub eliminuje efekt kondensacji pary wodnej.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także