Okno z charakterem

Okno z charakterem

okiennice

Stary dworek, wiejski domek – budownictwo z dawnych lat ma swój niepowtarzalny urok. To detale budują klimat i nadają charakter.

Gdy remontujemy rodową posiadłość lub budujemy całkiem nowy dom, ale w stylu retro, po prostu nie możemy zainstalować plastikowych okien czy antywłamaniowych rolet. Nie musimy rezygnować z ochrony naszego domostwa – wystarczy, że zdecydujemy się na okiennice.

Pełnią one dokładnie te same funkcje co roleta – chronią przed złodziejami, przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także wiatrem, chłodem oraz hałasem. Ażurowe czy pełne, stanowią atrakcyjny detal architektoniczny. Wykonywane są najczęściej z drewna na zamówienie u stolarza, dzięki czemu mogą idealnie odpowiadać charakterowi domu, indywidualnym upodobaniom, a przede wszystkim być idealnie dobrane do kształtu okna. Zwolennicy nowoczesnych wnętrz nie muszą rezygnować z okiennic. Wystarczy, że zdecydują się na te wykonane z aluminium bądź PVC.

Decyzja o posiadaniu okiennic nie musi się wiązać z rezygnacją z wygody, jaką jest automatyka w domu. Firma Faac oferuje automatyczny system do okiennic Night & Day. Za jego pomocą możemy łatwo zautomatyzować praktycznie każde okiennice. Pozwala on otworzyć i zamknąć okiennice za pomocą pilota, bez otwierania okna.

Jeśli komuś okiennice kojarzą się z literackimi opisami, w których ich skrzydła trzeszczały, łopotały czy też silny wiatr nagle je otwierał czy zamykał, budując nastrój grozy i tajemniczości, system stanowi doskonałe rozwiązanie. Ma on doskonałe zabezpieczenie, dzięki któremu okiennice zawsze utrzymane są w wybranej przez nas pozycji, nawet przy najsilniejszym wietrze.

Niewielki rozmiar oraz dostępność w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i brązowym – sprawia, że Night & Day pasuje do każdego typu okiennic: tych starych, nowych, wykonanych na zamówienie czy gotowych. Skrzydła okiennic wprawiają w ruch dwa zakrzywione ramiona poruszające się po prowadnicy, dzięki czemu cały system pracuje cicho. Okiennice możemy zablokować w dowolnym momencie otwierania. Ponadto, dzięki specjalnemu systemowi nie musimy obawiać się silnego wiatru. Skrzydła okiennic pozostają zabezpieczone w każdym stopniu ich otwarcia, co sprawia, że utrzymują się sztywno zablokowane w wybranym przez nas momencie.

okiennice na oknach dom z okiennicami
Automatyczny system do okiennic firmy Faac został wyprodukowany w dwóch wersjach: model Basic (dla szerokości okna 780-1500 mm) oraz De Luxe i Basic LS (szerokość okna 900-1600 mm). Ponadto, jego zredukowane wymiary dają nam także możliwość zainstalowania moskitier (wystarczy 10 cm wolnej przestrzeni). Dzięki instalacji automatyki do okiennic, nie musimy otwierać okna w celu jego przysłonienia. Wystarczy wcisnąć przycisk. Zaletę powyższego rozwiązania docenimy, gdy będzie padał silny deszcz lub grad. Ponadto, system „Night & Day” jest świetnym rozwiązaniem dla okien trudno dostępnych (np. zlokalizowanych bardzo wysoko lub w miejscach, gdzie nie mamy wystarczającej przestrzeni aby móc wejść i ręcznie zamknąć okiennicę).

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: FAAC

Polecamy Ci również

Zobacz także