Okno z pomysłem

dekoracje okienneDekoracje okienne to nowa branża sieci Komfort. Już niebawem jej produkty pojawią się w sklepach w całej Polsce oraz w ofercie e-sklepu. Tkaniny dekoracyjne dostępne w KOMFORcie to różnorodność i wysoka jakość zgodna z aktualnymi trendami.

Starannie zaaranżowane okno to dopełnienie klimatu każdego mieszkania. Jego wystrój to także nasza wizytówka na zewnątrz. O ile mebli czy podłogi nie widać  idąc ulicą, o tyle pięknie zaadaptowane okno zwróci uwagę i wywoła zachwyt niejednego przechodnia.

Dekoracje okienne to również stosunkowo tani i mało pracochłonnym sposób na szybką zmianę wystroju. Firany czy zasłony mogą przyjmować różne wariacje kolorystyczne i wzornicze. Wraz z dodatkowymi elementami użytymi przy ich upięciu oraz mocowaniu umożliwiają stworzenie nieograniczonej ilości aranżacji okiennych.

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące wyboru dekoracji okiennych, aby wnętrze było trendy. To także kompendium wiedzy o tym, co modne i polecane przez specjalistów. Okno zaprojektowane zgodnie z radami stylistów ma szansę stać się wzorem do naśladowania.

W odpowiednim stylu
Tkaniny mają podkreślić lub przełamać styl wnętrza. Nie ma mowy o dekoracji okna w oderwaniu od reszty wystroju. Liczy się spójność lub przemyślana dysharmonia. Jeśli pomieszczenie jest monochromatyczne, okno powinno być utrzymane w stylistyce Black&White lub wręcz przeciwnie ożywić wnętrze intensywnym kolorem.

Niezależnie jednak od barwy i stylistyki, tkanina musi być długa. Trendy są firany i zasłony wiszące „aż do ziemi”, dokładnie około 1-2 cm nad podłogą. W klasycznych wnętrzach dobrze wygląda również  zasłona położona. Krótka firanka dopuszczalna jest jedynie w pomieszczeniach gdzie stojące pod oknem meble nie pozwalają na inne rozwiązanie.

zasłony okienne dekoracyjne zasłony

Modne okno
Funkcjonalna i odważana lub bogata i tradycyjnie piękna - taka właśnie ma być dekoracja okienna sezonu 2009.  W tym roku specjaliści radzą by bez zahamowań łączyć kolory, struktury i dowolne materiały lub czerpać inspirację aż ze średniowiecznych gobelinów. Dominujące kolory w tym roku to biel i czerń oraz czerń matowa i połyskująca, również ta ze złotą nitką. Trend Black&White w połączeniu z geometrycznymi wzorami to nawiązanie do powracającej w modzie stylistyki z lat 80.

Jasne firany i zasłony rozpogodzą każde wnętrze. Dodadzą mu przestrzeni. W połączeniu z transparentnymi tkanina tj. organza oraz strukturami typu siatka, powiększą optycznie nie tylko okno ale i całe wnętrze. Jeśli natomiast nasze pomieszczenie jest przestronne i dobrze oświetlone nie bójmy się stosować ciemnych barw w zestawieniu z gęsto tkanymi materiałami, np. batystami lub tkaninami zaciemniającymi i szytymi na podszewce. Ciemne zasłony są konkretne, wyraziste i zdecydowane. Zachwycają i intrygują głębokimi tonami. Mogą się stać najważniejszym elementem designu, który wniesie powiew egzotyki i tajemniczości.

Zastosowanie bardzo ciemnych lub też zupełnie białych dekoracji okiennych spowoduje, że oszczędne w wyrazie wnętrze stanie się bardziej ekstrawaganckie.

jasne zasłony okienne dekoracje - zasłony

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także