Okno zasilane słońcem

Okno zasilane słońcem

Elektryczne okno do poddaszy VELUX GGL/GGU Solar jest zasilane energią słoneczną. Panel solarny gromadzący energię znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna i od wewnątrz pomieszczenia jest niewidoczny. W pełni naładowana bateria wystarcza na 300 cykli zamykania i otwierania okna.

okno do poddaszySzybkość ładowania i długość działania baterii zależą od orientacji geograficznej, nachylenia połaci dachu i pogody. Okno działa w nowoczesnej technologii radiowej io-homecontrol®, dzięki czemu można je zamykać i otwierać za pomocą pilota zdalnego sterowania z dowolnego miejsca w domu. Okno do poddaszy VELUX GGL/GGU Solar jest kompatybilne z innymi produktami działającymi w tym systemie, dzięki czemu łatwo staje się elementem inteligentnego domu. Szerokie możliwości programowania umożliwiają użytkownikowi dostosowanie okna do własnych potrzeb. Przykładowo rano, naciskając jeden przycisk na pilocie, okno połaciowe otworzy się na szerokość 10 cm, a po 10 minutach wietrzenia samo się zamknie. Okno uchyla się na maksymalną szerokość 22 cm, a każdorazowo można bardzo precyzyjnie określić stopień jego rozwarcia - aż do 1%.

Energooszczędny i bezpieczny pakiet szybowy o wysokim współczynniku izolacyjności termicznej U równym 1,1 W/(m²·K), gwarantuje minimalne straty ciepła w pomieszczeniu. Produkt wyposażony jest w wydajną klapę wentylacyjną z filtrem powietrza, która  otwierana jest również przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Okna do poddaszy VELUX Solar występują w dwóch standardach wykończenia GGL – drewno sosnowe dwukrotnie lakierowane, lub GGU – drewno sosnowe klejone warstwowo, pokryte odpornym na wilgoć poliuretanem, szczególnie polecane do kuchni i łazienek.
Okna znajdą zastosowanie w wykończonych już wnętrzach, gdzie nie można poprowadzić tradycyjnych kabli zasilających, a użyteczne byłoby elektryczne sterowanie oknem. Może być również instalowane wszędzie tam, gdzie użytkownikom szczególnie zależy na oszczędności energii.

Silnik KSX i pilot KLR 100, dostarczane są w zestawie z oknem solarnym, od kwietnia będą dostępne również samodzielnie. Dzięki temu dowolne okno obrotowe VELUX GGL lub VELUX GGU będzie można zamienić w elektryczne okno solarne.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także