Okucia klasy DELUX

Okucia klasy DELUX

nowoczesne oknaOd okuć okiennych i zastosowanych w nich mechanizmów zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo ale i  równowaga temperatury panującej we wnętrzu pomieszczenia. W ofercie firmy OknoPlus – okucia DELUX COMFORT - to rozwiązanie problemu braku możliwości wietrzenia w obawie przed włamaniem.

Wybierając okna bierzemy pod uwagę przede wszystkim ilość komór, klasę profili, parametry przepuszczalności ciepła i klasę bezpieczeństwa szyb, zapominając dobrze dobranych okuciach, które umożliwiając ruch skrzydła okiennego względem ościeżnicy. Odpowiedzialne są za szczelność i ochronę przed włamaniem. Stanowią mechanizm będący wyśmienitą wizytówką każdego, dobrze dobranego okna.

okno z funkcją efektywnego wietrzeniaComfortowe wietrzenie
Zastosowane w oknach firmy OknoPlus, okucia DELUX COMFORT poza tradycyjnym uchyłem i rozwarciem, pozwalają na odstawienie skrzydła okna od ramy na całym jego obwodzie. Ta funkcja powoduje utworzenie 6mm szczeliny między ramą a skrzydłem, co gwarantuje efektywne wietrzenie, zwane również mikrowentylacją, przy w pełni zaryglowanym oknie. System specjalnych zaczepów chroni „otwarte” okno tak samo, jakby było ono zamknięte, zapewniając pożądany komfort termiczny pomieszczenia oraz komfort psychiczny użytkowników, którzy bez obaw o bezpieczeństwo dobytku, mogą pozostawić „otwarte” okno podczas swej nieobecności. 

okucia DELUX COMFORTOkucia DELUX COMFORT spełniają rygorystyczne, europejskie normy zabezpieczeń wymagane dla antywyważeniowych okuć okien i drzwi - DIN V ENV 1627-1630 dla klasy odporności na włamanie , dzięki czemu można być pewnym, iż okno stawi silny opór w momencie ewentualnej próby jego wyważenia. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to taki sam standard zabezpieczenia jak przy zamkniętym oknie w opcji z czterema antywłamaniowymi miejscami ryglowania. Dodatkowo, ponieważ powstająca przez odstawienie 6 mm szczelina jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz, nie stanowi tym samym pokusy dla włamywaczy. Podobnie położenie klamki nie zdradza odstawienia skrzydła od ramy.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: OknoPlus

Polecamy Ci również

Zobacz także