Orły Polskiej Stolarki 2012

Orły Polskiej Stolarki 2012

Po raz pierwszy w historii przyznano Orły Polskiej Stolarki. Rozdanie nagród odbyło się 16 maja 2013 r. w czasie uroczystej Gali IV Kongresu Stolarki Polskiej. Statuetki otrzymały osoby oraz firmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju branży.

Statuetka Wyróżnienie dla Lidera Polskiej Myśli Technicznej otrzymała firma FAKRO Sp. z o.o. – wicelider światowego rynku okien dachowych. Przedsiębiorstwo zostało docenione za szerzenie twórczej myśli polskich inżynierów na świecie. Firma posiada własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym pracuje ponad setka konstruktorów. W ciągu swojej działalności złożyła ponad 100 zgłoszeń patentowych. Innowacyjne produkty FAKRO trafiają do 47 krajów na całym świecie.
Dwie statuetki przyznane zostały w kategorii Wyróżnienie Prezesa i Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi. Otrzymały je: Maria Waśkiewicz, długoletnia działaczka Związku oraz firma M&S Pomorska Fabryka Okien.
Maria Waśkiewicz jest członkiem Związku Polskie Okna i Drzwi od początku jego istnienia. W latach 2007-2009 pełniła funkcję prezesa Organizacji. Stanowisko objęła w trudnym dla POiD momencie - po śmierci śp. Józefa Dużyńskiego - wieloletniego prezesa i założyciela Stowarzyszenia Producentów Stolarki Budowlanej, które w 2003 roku przekształciło się w Związek Producentów i Dystrybutorów POLSKIE OKNA I DRZWI.
M&S Pomorska Fabryka Okien jest członkiem Związku nieprzerwanie od roku 2005. W przeciągu 8 lat osobiste zaangażowanie pracowników firmy doprowadziło do zrealizowania przez Związek wielu projektów na rzecz całej branży. Najważniejszym z nich są szczególne działania związane z uzgodnieniem zakresu Branżowego Programu Promocji polskich okien i drzwi, który z tak dużym powodzeniem realizuje Konsorcjum Polskie Okna i Drzwi na rynku niemieckim, francuskim, włoskim, szwedzkim i czeskim.

Wyróżnienie dla Lidera Polskiej Myśli Technicznej otrzymała firma FAKRO Sp. z o.o.
Statuetka dla firmy Wiśniowski
Maciej Ślączka
Maria Waśkiewicz
Wyróżnienie dla Prezesa M&S Pomorska Fabryka Okien

Na Kongresie władze Związku przyznały w imieniu reprezentantów branży tytuł Osobowości Roku Branży Stolarki Budowlanej. Pierwsza edycja konkursu obfitowała w niejedną niespodziankę. Zaskoczeniem było olbrzymie zainteresowanie w drugim etapie plebiscytu - internetowym głosowaniu. Przez 9 dni internauci oddali ponad 16 tysięcy głosów! Niespodziewany był również finał: nagrodę - prestiżowy tytuł - otrzymała nie jedna, a dwie osoby. Statuetkę w kategorii Osobowość Roku Branży Stolarki Budowlanej otrzymali ex aequo Maciej Ślączka oraz Andrzej Wiśniowski.
Maciej Ślączka – jeden z architektów rynkowego sukcesu spółki AIB - prekursora na krajowym rynku uszczelek. Nowatorskie rozwiązania wdrożone przez firmę mają zastosowanie niemal we wszystkich zakładach stolarki budowlanej tak w Polsce, jak i zagranicą. Maciej Ślączka jest również długoletnim członkiem Związku Polskie Okna i Drzwi. Aktywnie działał na rzecz branży. Z ramienia Związku brał udział w pracach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który odpowiedzialny był za stworzenie m. in. Europejskiej Normy na Okna i Drzwi.
Uczestnicy docenili także sukces marki Wiśniowski. Andrzej Wiśniowski w 1989 roku zaczynał od wykonywania pojedynczych skrzydeł bram w „garażu”. Dziś jest właścicielem „bramy do Nowego Sącza” - hali produkcyjnych o łącznej długości ponad jednego kilometra i kilkudziesięciu linii produkcyjnych. Andrzej Wiśniowski to potentat produkcji bram i ogrodzeń, zatrudniający obecnie ponad tysiąc stu pracowników, będąc jednym z największych pracodawców w regionie. Skutecznie konkuruje z największymi firmami z Europy Zachodniej.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: RedPen Public Relations

Polecamy Ci również

Zobacz także