Osłony okien – markizolety

Osłony okien – markizolety

Osłona okien od zewnątrz to sprawdzony sposób na zapewnienie skutecznej ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczeń podczas słonecznych dni.

Udowodniono, że osłony zewnętrze okien chronią wnętrza przed nagrzewaniem się do ośmiu razy skuteczniej niż dodatki wewnętrzne. Wśród propozycji osłon okiennych montowanych na zewnątrz pojawiła się markizoleta VMB firmy Fakro. Łączy ona zalety rolet do okien pionowych i markiz. Chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a jednocześnie, dzięki odchylanej, ruchomej belce, zapewnia dostęp do zewnętrznego parapetu, na którym możemy ustawić np. skrzynki z kwiatami. To rozwiązanie umożliwia też spojrzenie na zewnątrz, na dół i na boki bez konieczności zwijania materiału.

osłona okna - markizoletamarkizoleta VMB

Markizoleta VMB Solar jest wyposażona w inteligentny system automatycznego uruchomiania, który steruje osłoną w zależności od nasłonecznienia. Ten model markizolety nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, ponieważ jest zasilana energią słoneczną, a panel fotowoltaiczny służy jednocześnie jako czujnik nasłonecznienia. W słoneczny dzień markizoleta samoczynnie rozsuwa się, a przy pochmurnych warunkach – zwija się, nie ograniczając dopływu światła.
Markizoleta jest także dostępna w wersji zasilanej sieciowo i sterowanej pilotem, albo za pomocą przełącznika naściennego. To markizoleta VMB Z-Wave.

Oceń artykuł
3,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także