Osłony okienne Vertex z napędami i sterowaniem Somfy

Osłony okienne Vertex z napędami i sterowaniem Somfy

Rodzina, kariera zawodowa, pasje, relaks – na liście naszych priorytetów znalazłoby swoje miejsce jeszcze wiele rzeczy dla nas istotnych.   Jednak aby w pełni cieszyć się powyższymi potrzebne jest, aby spełnione zostały pewne warunki, a są nimi: czas, bezpieczeństwo, wygoda, funkcjonalność oraz oczywiście estetyka. Niezwykle ważne jest, aby miejsce, w którym mieszkamy i pracujemy posiadało te wszystkie cechy.*

Tymi wytycznymi kieruje się firma Vertex S.A. – Producent Osłon Okiennych wyposażonych w napędy i sterowania najpopularniejszego na rynku producenta automatyzacji do rolet – firmy Somfy.
Obecnie osłony okienne stanowią standard domu. Poza oczywistą ochroną przed słońcem i regulowaniem temperatury wnętrza, zwiększają bezpieczeństwo oraz chronią naszą prywatność. Aby zapewnić wygodę ich użytkowania najlepiej zastosować odpowiedni system zarządzania nimi.

osłony zewnętrzne VERTEX S.A.

Główne zalety osłon Vertex z automatyką Somfy

  • Możliwość zdalnego sterowania wszystkimi roletami w domu w jednym pilocie
  • Możliwość zaprogramowania określonego zestawu zachowań (scenariuszy działania)
  • Aktywnie uczestniczą w zarządzaniu energią słoneczną w domu
  • Zwiększają poziom bezpieczeństwa domu i domowników

Omówmy więc krótko opcje, jakie mamy do wyboru

Rolety zewnętrzne

Stanowią dziś standard fasady budynku. Zapewniają bezpieczeństwo, ochronę termalną i przeciwsłoneczną wnętrza oraz zabezpieczają przeszklenia przed skutkami złych warunków atmosferycznych (grad, deszcz itp.) Kiedyś stosowane głównie jako forma zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi, dzisiaj jednak docenia się ich ogromną zaletę w kontekście energooszczędności: zimą pozwalają zminimalizować koszty energii cieplnej, latem – energii zużywanej przez systemy klimatyzacyjne. W roletach Vertex do wyboru mamy cała gamę napędów do rolet, sterowników przewodowych i bezprzewodowych. Rolety możemy wyposażyć również np. w czujnik nasłonecznienia, a kiedy chcemy zmienić ich położenie, zrobimy to za pomocą designerskiego pilota.

rolety zewnętrzne

Markizy

Latem częściej przebywamy na zewnątrz. Któż nie uwielbia posiedzieć na Patio z dobrą książką i koktajlem lub w towarzystwie znajomych. Sami jednak wiemy, że słońce i wiatr bywają nieraz kapryśne. Dosyć uciążliwe jest zwijanie i rozwijanie markizy za każdym razem kiedy wyjdzie mocne słońce, kiedy powinniśmy się cieszyć niezakłóconym spokojem. W Vertex zakupimy markizy, które wyposażyć można w niezwykle funkcjonalne dodatki francuskiego producenta, takie jak:

  • czujniki słoneczne, automatycznie sterujące markizą wraz ze zmianą nasłonecznienia
  • czujniki wiatrowe, zapobiegające rozerwaniu markizy (automatycznie zwijają markizę w przypadku silnego wiatru)
  • zabezpieczenia przed zamarzaniem i blokadami mechanicznymi
  • program nawet 5-letniej gwarancji Somfy

markiza z automatyką Somfyczujnik wiatrowo-słoneczny Somfy Soliris

ScreenRoll wewnętrznyScreenRoll

Inaczej nazywane na rynku osłonami screen-owymi. Powoli stają się hitem w nowoczesnej architekturze, gdzie nadal wiedzie prym minimalizm oraz wrysowywanie w projekty dużych powierzchni okiennych. Doskonałą ochroną przed słońcem w tym przypadku są właśnie ScreenRoll-e – czyli Rolety materiałowe zewnętrzne wykonane z technicznych tkanin charakteryzujących się dużą wytrzymałością. Głównymi zaletami tkanin typu screen jest ich dobra absorbcja słońca, zapobiegająca nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego doświetlenia. Dodatkowo tkaniny te zapobiegają  odbijaniu się refleksów światła w monitorach lub ekranach. Jest do duża zaleta w przypadku pomieszczeń biurowych. W tym przypadku możemy również zastosować wygodną automatykę Somfy. Która zwinie i rozwinie roletę w zależności od stopnia nasłonecznienia. Szczególnie interesującym i ekologicznym rozwiązaniem jest czujnik SunisWireFree RTS. Kiedy mamy okna po słonecznej stronie – podciągnięcie rolety możemy zaprogramować na ustalony czas – nie ma nic lepszego i naturalniejszego niż pobudka równoległa ze wschodzącym słońcem.

ScreenRoll

Żaluzje i rolety wewnętrzne

Dobrze dobrane  - Poza funkcjonalnością - stanowią estetyczny element dekoracji wnętrz. W szczególności obserwujemy prawdziwy comeback żaluzji horyzontalych aluminiowych  - wpasowujących się w minimalistyczny trend, gdzie dominują gładkie powierzchnie, elementy wykonane z metalu, cegły czy kolorowego plastiku. Popularnością cieszą się również te wykonane z drewna – idealne do aranżacji w stylu Eco – Nature. Oprócz podnoszenia i opuszczania żaluzji, programowania ich na określony czas, za pomocą Scroll – a zmienimy kąt i stronę ich nachylenia. Rolety materiałowe zaś, szczególnie te o dużych szerokościach i wysokościach obsłużymy w kilka sekund nie schodząc z fotela aby ręcznie przeciągnąć na pożądaną wysokość.

żaluzje aluminiowe z automatyką

Myśl globalnie

Poza automatyzacją osłon okiennych w ofercie Vertex znaleźć można dodatkowe sterowania Somfy zapewniające doskonały komfort i funkcjonalność naszego wnętrza. Takim urządzeniem jest min. Lightingindoor RTS odbiornik radiowy RTS do sterowania oświetleniem.  Przeznaczony do szerokiej gamy rodzajów oświetleń. Kompatybilny z wszystkimi nadajnikami radiowymi RTS Somfy – idealne rozwiązanie aby przejąć totalną kontrolę nad światłem!:)
Prawdziwą jednak ucztą dla ceniących sobie innowacyjność i komfort stanowi system IO – Home control dostępny w ofercie Vertex S.A.
io-homecontrol® to technologia dwukierunkowej, bezprzewodowej komunikacji radiowej. System ten jest swoistym mózgiem pozwalającym na kontrolę nad funkcjonowaniem całej gamy urządzeń w naszym domu.
io-homecontrol® zapewnia codzienny komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii dzięki większej skuteczności działania automatycznych lub napędzanych silnikami urządzeń domowych: okna dachowe, rolety, bramy, bramy garażowe, drzwi wejściowe, alarmy, sterowanie oświetleniem, systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji itd.

nowoczesna automatyka umożliwiająca kontrolę nas wszystkimi osłonami

Dom staje się bardziej dynamiczny po zainstalowaniu inteligentnych czujników Somfy: rolety i inne produkty osłonowe reagują automatycznie na zmianę pogody. Zimą rolety zamykają się na noc, dzięki czemu chłód nie dostaje się do środka, w ciągu dnia rolety się podnoszą i wpuszczają do pomieszczeń promienie słońca, aby maksymalnie dogrzać pomieszczenie w naturalny sposób. 
System ten również zwiększa poziom bezpieczeństwa naszego domowego zacisza poprzez połączenie dynamicznej ochrony (sekwencje zamykania i blokowania drzwi, żaluzji i okien) z ostrzeżeniami statycznymi, z pełną koordynacją i automatyczną kontrolą na miejscu lub zdalnie. Ponadto radiowa wymiana informacji jest w 100% zabezpieczona 128-bitowym kluczem systemowym, który udaremnia wszelkie próby nieuprawnionego dostępu. Klucz szyfrujący jest inny dla każdej instalacji i zapewnia bezpieczeństwo równie skuteczne jak to, które odpowiada za transakcje bankowe.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Vertex, Somfy

Polecamy Ci również

Zobacz także