Osłony przeciwsłoneczne - automatyka

Osłony przeciwsłoneczne - automatyka

pilot do rolet Somfy. Na całym świecie miliony użytkowników rozpoczynają dzień od sięgnięcia po pilota z charakterystycznym logo i podniesienia żaluzji lub rolet.

Nocą z kolei sterowany automatycznie system grzewczy znacznie rzadziej uruchamia funkcję grzania lub włącza dopływ elektryczności, dzięki czemu możemy mieć optymalną temperaturę do spania, a ponadto oszczędzamy energię. Tą jedną, prostą czynnością poruszyliśmy wiele ważnych aspektów naszej rzeczywistości: ekologia, zmniejszenie zużycia energii, oszczędności finansowe, komfort, bezpieczeństwo. Nie unikniemy udziału w postępie technologicznym. Jeśli nie chcemy pozostać z tyłu, musimy korzystać z coraz bardziej zaawansowanych technik i produktów.

automatyka do rolet i żaluzjiautomatyczne rolety

Technologia Somfy jest jedną z wielu, które mają wpływ na nasze życie. System Somfy „ożywia” między innymi takie elementy wyposażenia domu, jak osłony przeciwsłoneczne - osłony zewnętrzne, tj. żaluzje fasadowe, markizy tarasowe i balkonowe, a także osłony wewnętrzne - żaluzje weneckie, pionowe (żaluzje verticale), rolety, zasłony.

Okazuje się, zautomatyzowanie osłon przeciwsłonecznych, które w odpowiednim momencie podnoszą się i opuszczają może przynieść korzyści zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne.

rolety do biurażaluzje zewnętrzne

Współczesne trendy w architekturze, przejawiające się w stosowaniu szklanych fasad, zwłaszcza
w budynkach wielkogabarytowych, muszą zmierzyć się z problemem wydajności systemów klimatyzacyjnych oraz koniecznością zapewnienia ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem powierzchni użytkowych. Bez przesłon, żaluzji, rolet przeciwsłonecznych nie da się osiągnąć korzystnego bilansu energetycznego budynku. Automatyzacja systemów przeciwsłonecznych
z kolei pozwala na racjonalne ich wykorzystanie.

Rys. Wpływ automatycznie sterowanych osłon przeciwsłonecznych na poziom zużycia energii (koszty operacyjne) oraz wielkość systemu klimatyzacji (koszty inwestycyjne), na przykładzie pokoju hotelowego.Badania prowadzone na konkretnych budynkach,
w których zastosowano zautomatyzowane osłony przeciwsłoneczne wykazały,
że oszczędność energii może wynieść przeszło 50% kosztów przeznaczonych na ogrzewanie budynku, wentylację mechaniczną oraz klimatyzacją.
Dostrzegalna jest także zależność, że prościej i taniej jest chronić budynek przed nadmiernym nasłonecznieniem, niż usuwać ciepło pochodzące
z energii słonecznej z wnętrza budynku za pomocą energooszczędnych urządzeń klimatyzacyjnych.

Systemy sterowania i napędy Somfy to również gwarancja optymalnego oświetlenia i temperatury wewnątrz budynku, bez konieczności angażowania naszej uwagi i wykonywania jakichkolwiek czynności.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Somfy

Polecamy Ci również

Zobacz także