Panoramiczne okno - dobry wybór

Panoramiczne okno - dobry wybór

Katarzyna Lewandowska, Roto Frank Okna Dachowe

Czy panoramiczne okno dachowe to dobry wybór?

Każdy, kto chciał wprowadzić do mieszkania magię atelier, musiał się dotychczas liczyć z różnymi ograniczeniami. Przy montowaniu kombinacji okiennych, część widoku zasłaniają ramy okien, natomiast przy dużej powierzchni szyby nie można usunąć skrzydła okna całkowicie z pola widzenia. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera  nieograniczone możliwości aranżacji poddasza.

Rekordowy rozmiar

Powierzchnia okna o wymiarze 2,60 x 1,70 m umożliwia wykorzystanie dachu w zupełnie nowej i zachwycającej formie. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia i nie wymaga specjalnych pozwoleń na montaż.

Okno obsługiwane jest elektrycznie. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w zasobniku „nadachowym” znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Opatentowana technika „samonakładania” skrzydeł pozwala na przechowywanie trzech elementów w jednym zasobniku, oszczędzając w ten sposób miejsce. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie w zależności od usytuowania na dachu. Dodatkowo może on pełnić funkcję baterii słonecznej zasilającej napęd okna.

Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia z ochroną przeciwsłoneczną, zapobiegający utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukujący przegrzanie latem. Podwójne szkło hartowane z folią wzmacniającą zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie można także wybrać szklenie niskoemisyjne.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roto Frank Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także