Patio door

Patio door

Z drewna, na wysokość pomieszczenia – Roto NT PowerHinge

Okucia z tej serii na pewno ucieszą miłośników ekologii lub naturalnych elementów wnętrz. Są dostosowane do otwieranych tradycyjnie, w sposób rozwierno-uchylny, okien i drzwi balkonowych
o masie skrzydeł do 300 kg. Zostały zaprojektowane specjalnie do okien z profili drewnianych
i drewniano-aluminiowych z możliwością indywidualnego wyboru koloru zawiasów.

okno rozwierne z drewna z zawiasami Roto PowerHinge okno harmonijkowe Roto Patio 6080

Z nutką fantazji – Roto Patio 6080

Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym często w kawiarniach, restauracjach i salach konferencyjnych są drzwi harmonijkowe. Ich otwarcie jest proste, ale niezwykle efektowne: polega na zsunięciu wszystkich elementów na bok. Okucie umożliwia otwarcie przestrzeni o pokaźnej szerokości – do 6 metrów, co jest szczególnie wygodne, gdy chcemy na przykład odsłonić ogród zimowy. Wersja z niezależnym od ciągu harmonijki skrzydłem rozwierno-uchylnym, otwieranym na drugi bok, ułatwia wietrzenie pomieszczeń bez otwierania całego okna. Komfortowy, niski próg okna ułatwia bezpieczne poruszanie się, szczególnie dzieciom lub osobom niepełnosprawnym.

Wszystkie okucia Roto Patio, współpracują z czujnikami otwarcia i zamknięcia okna Roto MVS, można je również podłączyć do systemów monitorujących i alarmowych, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo domowników.

Jak pokazują projekty poniżej, miejsce zarezerwowane na drzwi wchodzące do wewnątrz podczas otwierania i zamykania można efektywnie wykorzystać. Zastosowanie drzwi przesuwnych jest dobrym sposobem zwiększenia wartości użytkowej wnętrz. W projektach architekt zwrócił uwagę na zagospodarowanie salonu i sypialni. Za tę powierzchnię przecież zapłaciliśmy.

Drzwi balkonowe rozwierne i drzwi balkonowe przesuwne - sypialnia:

drzwi balkonowe rozwiernedrzwi balkonowe przesuwne

Drzwi balkonowe rozwierne i drzwi balkonowe przesuwne w salonie:

drzwi balkonowe rozwiernedrzwi balkonowe rozsuwne w salonie

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także