Podwójna brama garażowa

5
Brany garażowe w domu wolnostojącym

Wybór bramy do garażu przeznaczonego dla dwóch samochodów musi być starannie przemyślany. Brama tego typu jest przecież znacznie szersza od "pojedynczej", cięższa, a jej użytkowanie musi być równie łatwe i bezawaryjne. Na co więc zwracać uwagę przy jej wyborze?

brama garażowaW garażach na dwa samochody idealnie sprawdzają się bramy segmentowe. Ten typ bram otwiera się początkowo pionowo w górę po prowadnicach, a po otwarciu brama znajduje się tuż pod sufitem, równolegle do podłoża. Taki rodzaj otwierania bramy pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni zarówno w garażu, jak i przed nim. Dla przykładu, gdy jedno auto zaparkowane jest przed garażem, a drugim chcemy z tego garażu wyjechać możemy spokojnie otworzyć bramę bez konieczności przestawiania samochodu zaparkowanego przed garażem.

Jakość bramy garażowej

Decydując się na garaż dwustanowiskowy i wybierając bramę do niego należy szczególną uwagę zwrócić na jakość. Są to bramy duże, a więc i ciężkie, dlatego w ich przypadku muszą być zastosowane najwyższej jakości materiały, zabezpieczenia i urządzenia ułatwiające obsługę. Warto wiec wybierać wśród znanych i godnych zaufania producentów.

Izolacja bramy segmentowej

Bramy segmentowe zbudowane są z sekcji wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, zapewniającą dobrą izolację termiczną i akustyczną. Wybierając bramę warto zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak uszczelki międzysekcyjne oraz uszczelki montowane wokół płaszczyzny bramy. Gdy są to materiały dobrej jakości, chronią garaż przed wilgocią i hałasem.

brama do garażu

Podwójna brama garażowa z napędem elektrycznym

Brama do garażu przeznaczonego na dwa samochody jest szeroka na ok. 4,5 m, co przy średniej wysokości bramy - 2,25 m daje ciężar 140 kg. Dlatego dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania bramy garażowe do tak szerokich garaży powinny być wyposażone w napęd elektryczny.

Dodatkowe wzmocnienie

W dobrych, markowych bramach garażowych segmentowych o szerokości powyżej 4,75 m powinny być zastosowane profile usztywniające, chroniące długie panele przed odkształcaniem.

Wygląd bramy garażowej

Jeżeli garaż znajduje się bryle budynku należy pamiętać, że kolorystyka bramy, jej kształt i wykończenie podkreślają charakter budynku i stanowią jego integralną część. Szczególnie w przepadku tak dużych bram warto zadbać o dopasowanie ich wyglądu zarówno do elewacji, dachu, jak również okien i drzwi.

Jaki kolor bramy garażowej wybrać?

Warto też zwrócić uwagę na kolor - nie zaleca się montażu bram garażowych w ciemnych kolorach w miejscach silnie nasłonecznionych. Szczególnie w przypadku właśnie bram szerokich może dojść do odkształceń pancerza bramy, co jest procesem naturalnym, wynikającym z własności materiałowych.

Oceń artykuł
4,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Autor: Kamila Radomska-Woźniak

Zdjęcia: Krispol

Polecamy Ci również

Zobacz także