Produkty Fakro nagrodzone

nagroda TopBuilderDwa innowacyjne produkty firmy Fakro otrzymały nagrodę TopBuilder 2014.

Nagrody Top Builder to prestiżowe wyróżnienie przyznawane produktom wyróżniającym się innowacyjnością i nowoczesnością zastosowanych rozwiązań. Nagrodzone produkty to okno typu F do dachów płaskich oraz markiza VMZ Solar do okien pionowych.
Okno typu F do dachów płaskich jest wyposażone w energooszczędny pakiet szybowy i wyróżnia się nowoczesnym wyglądem. Duży wybór rozmiarów pozwala na jego montaż w miejscu istniejących naświetli o niestandardowych wymiarach, które nie spełniają obecnych wymogów termoizolacyjności. Okno typu F jest dostępne w trzech wersjach:

  • DEF – otwierane elektrycznie i wyposażone w detektor deszczu, który automatycznie zamyka okno w przypadku wystąpienia opadów deszczu,
  • DMF – otwierane ręcznie za pomocą drążka,
  • DXF – nieotwierane.

Natomiast markiza VMZ Solar przeznaczona do okien pionowych chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się latem i stratami ciepła zimą, zapewniając jednocześnie komfortowe oświetlenie wnętrza. Markizy się sterowane automatycznie, za pomocą pilota lub ręcznie.

okno do dachu płaskiego - typ Fmarkiza do okien pionowych - VMZ Solar

Otrzymane wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem tego, że FAKRO należy do ścisłej czołówki innowacyjnych firm, których kierunek dalszego rozwoju wyznacza dziś pojęcie ekologicznego, energooszczędnego oraz inteligentnego domu – mówi Dyrektor marketingu FAKRO Polska Janusz Komurkiewicz. – Ponieważ posiadamy pełną ofertę produktów związanych z oknami dachowymi, jesteśmy także wiceliderem światowego rynku schodów strychowych, chcemy inwestować też w inne produkty związane z branżą budowlaną, takie jak nagrodzona markiza VMZ Solar do okien pionowych. To wyjątkowy, proekologiczny produkt umożliwiający ochronę wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem. W lecie ogranicza potrzebę używania klimatyzacji, natomiast zimą stanowi dodatkową ochronę przed utratą ciepła.

Wręczenie nagród odbędzie się 11 marca w Poznaniu, podczas targów BUDMA.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także