Przeszklenia - drzwi podnośno-przesuwne

Przeszklenia - drzwi podnośno-przesuwne

drzwi podnośno - przesuwneZ punktu widzenia efektywności energetycznej – im szczelniejsza jest powłoka budynku – tym mniejsze jest zużycie energii cieplnej w takim domu. Pomimo tego jednak – mało kto jest aktualnie zainteresowany rezygnacją z otwartej przestrzeni i ograniczonym doświetleniem pomieszczeń.

Światło dzienne i otwarta przestrzeń poszerza horyzonty aranżerom wnętrz, ale także działa na nas kojąco, poprawia samopoczucie, a od jesieni do wiosny ze światłem dziennym chciałoby się obcować niemal cały czas. Duże przeszklenia kuszą inwestorów swoją estetyką i możliwościami, jakie są w stanie stworzyć, ale jednocześnie hamują zastosowanie w praktyce poprzez zwiększone koszty eksploatacji przeszklonych pomieszczeń. W odpowiedzi na istniejący dylemat potencjalnych nabywców stworzono unikalny system drzwi podnośno – przesuwnych GENEO. Specjaliści firmy REHAU zadbali o to, aby promienie słońca mogły w jak największym stopniu być wprowadzone do naszych wnętrz i jednocześnie zabezpieczyli przyszłych użytkowników przed zbyt wysokimi kosztami użytkowania takich pomieszczeń.

Dowiedz się też: Czy okna na północ to dobry pomysł?

Drzwi podnośno – przesuwne GENEO – wiele kompromisów w jednym

Drzwi podnośno - przesuwne GENEO z innowacyjnego tworzywa RAU-FIPRO stwarzają możliwość połączenia doskonałych parametrów termoizolacyjnych z oczekiwaną przez wielu – estetyką i stworzeniem we wnętrzu unikalnego charakteru otwartej przestrzeni. Doskonale wypełniają swoją rolę podczas zastosowania ich jako szerokich przejść na taras lub do ogrodu. Zamknięte – tworzą znakomitą ochronę przed hałasem i niepożądanym nigdzie włamaniem, zapraszając do wnętrza jedynie promienie słońca. Otwarte natomiast – umożliwiają użytkownikom bezpośredni, w pełni komfortowy kontakt z naturą. System profili GENEO wykorzystany do stworzenia unikalnych przeszklonych powierzchni już aktualnie spełnia wymogi, które mogą zostać narzucone budynkom w przyszłości. Drzwi podnośno – przesuwne GENEO są odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Z powodzeniem mogą być zastosowane w regionach, uchodzących w Polsce za bardziej wietrzne, ponieważ posiadają bardzo dobrą szczelność na przenikanie wiatru. Znajdują uznanie zarówno pośród inwestorów modernizujących budynki już istniejące, jak i są chętnie montowane w domach wznoszonych od postaw. Pięciokomorowy system innowacyjnych drzwi podnośno – przesuwnych łączy w sobie doskonalą izolacyjność termiczną z wieloma innymi parametrami, które są szczególnie istotne w przypadku większych przeszkleń. Wielu inwestorów wskazuje w takich przypadkach na zwiększone ryzyko włamania. Tymczasem, drzwi GENEO, to nie tylko komfort i wygoda, ale także pełne bezpieczeństwo mieszkańców i odpowiednie zabezpieczenie ich mienia.

drzwi balkonowe

Nowoczesne, dobrze doświetlone wnętrze

Któż z nas nie marzy o tym, aby światło dzienne mogło w naturalny sposób kreować choć jedno z pomieszczeń w domu lub, aby mieć możliwość bezpośredniego obcowania z otaczającą dom naturą? Marzenia te mogą aktualnie zostać zrealizowane właśnie poprzez drzwi podnośno-przesuwne. Stwarzają one możliwość uzyskania przeszklenia do 2,7 m wysokości i aż 10 m szerokości. Drzwi mogą być otwierane na różne sposoby, a ich profile dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Tworzą płynne przejście pomiędzy wnętrzem, a tarasem, balkonem lub ogrodem. Świetnie sprawdzają się także, jako elementy konstrukcyjne ogrodów zimowych i są w pełni kompatybilne z systemami okiennymi REHAU. Nadają wnętrzu nowoczesności i wprowadzają do niego zwiększoną ilość światła dziennego, dzięki któremu kreowanie wizerunku pomieszczenia staje się niczym nieograniczone. Drzwi podnośno - przesuwne są w stanie zmienić nie do poznania każde wnętrze, jednak szczególnie chętnie wykorzystuje je architektura nowoczesna, dla której otwarta przestrzeń jest szczególnie cennym walorem. Warto zauważyć, iż zainteresowanie takimi obiektami mieszkalnymi jest wśród Polaków coraz większe.

Podsumowanie

Połączenie systemów okiennych i drzwiowych GENEO w jednym domu – to doskonały pomysł na optymalną ochronę cieplną budynku oraz na nadanie mu niebanalnego charakteru z zewnątrz i od wewnątrz. Zastosowanie profili tego samego producenta w całym domu jest szczególnie polecane przez specjalistów, ponieważ stwarza możliwość indywidualnego i najbardziej racjonalnego doboru poszczególnych elementów stolarki drzwiowej i okiennej. Drzwi podnośno – przesuwne GENEO stanowią element dopełnienia innowacyjnej rodziny profili GENEO.

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

energooszczędność
wynik głosowania
25,1%
estetyka
wynik głosowania
12,9%
marka producenta profili
wynik głosowania
6,8%
marka producenta okien
wynik głosowania
6,6%
liczba komór profili
wynik głosowania
11,8%
ochrona przed hałasem
wynik głosowania
14,4%
funkcjonalność
wynik głosowania
15,1%
opinie specjalistów
wynik głosowania
7,3%

Ilość oddanych głosów: 1295

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

Oceń artykuł
4,55 / 22 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Źródło: REHAU

Polecamy Ci również

Zobacz także